Austria

Wiedeń to jedyna europejska stolica, która sama w sobie jest regionem winiarskim. Do najbliższych winnic można tu dojechać… tramwajem. Wiedeń to także jeden z najważniejszych w Europie ośrodków muzycznych. Koncerty Filharmoników Wiedeńskich czy operowe spektakle przyciągają do stolicy Austrii melomanów z całego świata. Odwiedź z nami cesarski Wiedeń i odkryj jego uroki. Sprawdź, jak smakuje oryginalny tort u Sachera, spróbuj cafe melange w ulubionej kawiarni Freuda i zjedz austriacki obiad w winiarni, która przed laty gościła Beethovena.

Długi weekend na Morawach

Mikulov - Znojmo - Poysdorf
maj 2018

Morawy – nasz najbliższy winiarski sąsiad to wprost wymarzone miejsce do spędzenia długiego weekendu. Podczas licznych degustacji dowiemy się dlaczego Czesi są tak dumni ze swoich win, ich różnorodności i bogatej tradycji. Liczne na morawskim szlaku wspaniałe barokowe zabytki: rezydencje biskupów, pałace wielmożów i założenia parkowe godne królów to świetne uzupełnienie chwil spędzonych w winnicach. A tam – od nowoczesnej winiarni Sonberk po historyczne piwnice wsi Pavlov – czekać na nas będą winiarskie atrakcje i serdeczni gospodarze.

 

Podróż szlakiem Mozarta

Salzburg – Wachau – Wiedeń
lipiec 2018

Korzystając z ciepłej lipcowej aury zapraszamy w podróż śladami genialnego kompozytora. Zaczynając od Salzburga, przez naddunajską Dolinę Wachau, regiony winiarskie Kamptal i Kremstal, aż do stołecznego Wiednia, gdzie młody geniusz spędził większość swojego życia. Naszej wyprawie towarzyszyła będzie muzyka Wolfganga Amadeusza oraz austriacka lokalna kuchnia i wina, które tak lubił twórca Wesela Figara. To wyjazd także dla początkujących melomanów. Podczas podróży poznamy od samych postaw życie i twórczość wielkiego kompozytora. Nasi eksperci opowiedzą o tym, czym różni się opera od oratorium, a sonata od symfonii. Podczas koncertów usłyszymy fragmenty najsłynniejszych dzieł – szlagierów mozartowskiej spuścizny.

 

Operowy karnawał w Wiedniu

Weekend z muzyką i winem
styczeń 2025

Wiedeń to jedyna europejska stolica, która sama w sobie jest regionem winiarskim. Do najbliższych winnic można tu dojechać… tramwajem. Wiedeń to także jeden z najważniejszych w Europie ośrodków muzycznych. Koncerty Filharmoników Wiedeńskich czy operowe spektakle przyciągają do stolicy Austrii melomanów z całego świata. Odwiedź z nami cesarski Wiedeń i odkryj jego uroki. Sprawdź, jak smakuje tort u Sachera, spróbuj café mélange w ulubionej kawiarni Freuda i zjedz austriacki obiad w winiarni, która przed laty gościła Beethovena.

 

Wina nad pięknym modrym Dunajem

Morawy - Austria - Węgry
czerwiec 2025

Zapraszamy Państwa na wędrówkę szlakiem pereł architektury. Wpisane na listę UNESCO Wiedeń i Budapeszt – największe miasta CK Monarchii, opactwa Melk i Gottweig, region tokajski, czy zespół pałacowy w Valticach-Lednicach to tylko część z proponowanych przez nas miejsc, gdzie można poczuć ducha historii i zachłysnąć się geniuszem ludzkiego talentu. A pomiędzy nimi leżą malownicze winnice, w których czeka na Państwa prawdziwa uczta…

 

Opera nad Jeziorem Bodeńskim

Festiwal Operowy w Bregencji
sierpień 2025

Co roku w okolicach Bregencji, na wodach Jeziora Bodeńskiego powstaje monumentalna scena, na której przez wakacyjne miesiące przedstawiane jest wielkie widowisko operowe. Zapraszamy na letni weekend nad Jezioro Bodeńskie, w serce alpejskiej krainy win, serów i najwspanialszej muzyki.

 

Festiwal Operowy w Salzburgu

Mozart i Filharmonicy Wiedeńscy
sierpień 2025

Salzburga nie może ominąć żaden miłośnik muzyki. To tam urodził się i stawiał pierwsze kroki Wolfgang Amadeusz Mozart. To tam corocznie, od 1920 roku, odbywa się Festiwal Salzburski, największy letni festiwali muzyki i teatru w Europie, na który co roku zjeżdżają soliści z Wiednia, Mediolanu i Nowego Jorku. Umieszczone na liście UNESCO miasto słynie także z przepięknej barokowej starówki i licznych budowli sakralnych, dzięki którym nazywane jest Rzymem Północy. Odwiedź z nami Salzburg, jedno z najważniejszych centrów kulturalnych świata!