Hiszpania

Blisko połowa winnic krajów Unii Europejskiej znajduje się w Hiszpanii, ale nie oznacza to, że z tego kraju pochodzi połowa unijnego wina. Nie znaczy to także, że wizerunek Hiszpanii, gdzie poza sherry, rioją, czy cavą można jedynie dostać wina masowo wyrabiane przez kooperatywy jest prawdziwy. Prawda jest inna – Hiszpania to kraj, który poczynił największe postępy w ostatnich dwudziestu latach. To prawda o nowoczesnych bodegach niczym nie ustępujących wyposażeniem najznamienitszym firmom na świecie...

Podróż do serca Hiszpanii

Kastylia – La Mancha – Ribera Del Duero
kwiecień 2018

Zapraszamy na tygodniową podróż przez najważniejsze regiony winiarskie Kastylii. Odwiedzimy najbardziej znane bodegi należące do Grupo Yllera, Abadía Retuerta i Pesquera. Zwiedzimy położoną na Szlaku Świętego Jakuba Zamorę oraz pamiętającą czasy rzymskie Segowię. Dodatkowo odwiedzimy La Manchę, gdzie wędrować będziemy szlakiem słynnego Don Kichota; w cieniu wiatraków spróbujemy tamtejszych serów i win. Podczas pobytu Toledo towarzyszyć nam bohaterowie obrazów El Greca. Wieczory urozmaicone wędrówkami po malowniczych uliczkach starych, kastylijskich miasteczek na zawsze pozostaną w pamięci. Jedź z nami do Hiszpanii!

 

Wielkie wina Hiszpanii

Rioja – Ribera del Duero – Rueda
styczeń 2020

Zapraszamy na tygodniową podróż przez najważniejsze regiony winiarskie Kastylii. Odwiedzimy najbardziej znane bodegi należące do Grupo Yllera, Abadía Retuerta i Grupo Pesquera oraz skosztujemy tamtejszych win. Zwiedzimy Burgos położone na Szlaku Świętego Jakuba oraz pamiętającą czasy rzymskie Segowię. Wieczory urozmaicone wędrówkami po malowniczych uliczkach starych, kastylijskich miasteczek na zawsze pozostaną w pamięci. Jedź z nami do Hiszpanii!

 

Magiczny czas w Barcelonie

Cava – Penedès – Barcelona
styczeń 2020

Barcelona to jedno z ciekawszych miast Europy i ważny ośrodek muzyczny Półwyspu Iberyjskiego. Od wieków przyciąga artystów i literatów. Tu tworzyli Picasso, Dalí oraz Miró i niemal całe swoje życie spędził architekt-wizjoner Antoni Gaudí. Dziś miasto inspiruje takich artystów jak Woody Allen czy Carlos Ruiz Zafón – autor niezwykle popularnej powieści Cień wiatru. Okolice Barcelony słyną z wyjątkowych win, z cavą i doskonałymi prioratami na czele. Zapraszamy na magiczny czas w Barcelonie.