Węgry

Mało kto zdaje sobie sprawę, że niemal po sąsiedzku znajdują się jedne z najsłynniejszych regionów winiarskich Europy. Położone na tej samej szerokości geograficznej co Burgundia, przywodzą na myśl klasykę winiarstwa będąc jednocześnie w czołówce najbardziej dynamicznie rozwijających się krajów winiarskich w Europie. Ponadto wspólna historia, oryginalna kuchnia i barwne tradycje z pewnością zachęcają do odkrywania Węgier...

Festiwal bikavéra w Egerze

Tajemnicze wino i cuda architektury
lipiec 2017

Egri bikavéra zna chyba każdy. I pewnie niejeden go próbował. Ale nie wszyscy wiedzą, gdzie i jak powstaje słynna bycza krew… Niewielu spacerowało wzdłuż winnic i murów twierdzy w Egerze. Podobnie, nieliczni degustowali wina z piwnic najlepszych producentów regionu i jedli kolację w prawdziwej węgierskiej csardzie. Lipcowy wyjazd do Egeru na Festiwal Byczej Krwi to szansa, aby nadrobić te wszystkie zaległości.

 

Szekszárd i festiwal wina w Budapeszcie

Kadarka – Bikavér – Kékfrankos
wrzesień 2017

Nie wszyscy wiedzą, że słynny bikavér narodził się nie w Egerze, a właśnie w Szekszárdzie. Wina pochodzące z tego regionu z roku na rok są coraz wyżej cenione. Świetni producenci, doskonałe jedzenie i położony tuż przy winnicy butikowy hotel pozwolą nam poznać kolejne ważne miejsce na winiarskiej mapie świata. Ostatni dzień spędzimy w Budapeszcie, uczestnicząc w największym w Europie Środkowej festiwalu winiarskim.