Węgry

Mało kto zdaje sobie sprawę, że niemal po sąsiedzku znajdują się jedne z najsłynniejszych regionów winiarskich Europy. Położone na tej samej szerokości geograficznej co Burgundia, przywodzą na myśl klasykę winiarstwa będąc jednocześnie w czołówce najbardziej dynamicznie rozwijających się krajów winiarskich w Europie. Ponadto wspólna historia, oryginalna kuchnia i barwne tradycje z pewnością zachęcają do odkrywania Węgier...

Festiwal bikavéra w Egerze

Tajemnicze wino i cuda architektury
lipiec 2017

Egri bikavéra zna chyba każdy. I pewnie niejeden go próbował. Ale nie wszyscy wiedzą, gdzie i jak powstaje słynna bycza krew… Niewielu spacerowało wzdłuż winnic i murów twierdzy w Egerze. Podobnie, nieliczni degustowali wina z piwnic najlepszych producentów regionu i jedli kolację w prawdziwej węgierskiej csardzie. Lipcowy wyjazd do Egeru na Festiwal Byczej Krwi to szansa, aby nadrobić te wszystkie zaległości.

 

Szekszárd i festiwal wina w Budapeszcie

Kadarka – Bikavér – Kékfrankos
wrzesień 2017

Nie wszyscy wiedzą, że słynny bikavér narodził się nie w Egerze, a właśnie w Szekszárdzie. Wina pochodzące z tego regionu z roku na rok są coraz wyżej cenione. Świetni producenci, doskonałe jedzenie i położony tuż przy winnicy butikowy hotel pozwolą nam poznać kolejne ważne miejsce na winiarskiej mapie świata. Ostatni dzień spędzimy w Budapeszcie, uczestnicząc w największym w Europie Środkowej festiwalu winiarskim.

 

Muzyka i wino w Tokaju

Festiwal Muzyczny w Tokaju
styczeń 2020

Co łączy carycę Katarzynę, Goethego, Paracelsusa i Ludwika XIV? Oczywiście tokaj! To cudowne słodkie wino, którym od wieków zachwycają się najwięksi tego świata. Dołącz do nich i poddaj się magii złotego nektaru. Wybierz się w podróż po tokajskich winnicach. Wyjazd będzie miał szczególny charakter, ponieważ równocześnie odbywa się Zempliński Festiwal, na który składa się wiele imprez muzycznych, organizowanych w winiarniach i zabytkowych wnętrzach. Zapraszamy na Węgry!

 

Wina nad pięknym modrym Dunajem

Morawy - Austria - Węgry
czerwiec 2020

Zapraszamy Państwa na wędrówkę szlakiem pereł architektury. Wpisane na listę UNESCO Wiedeń i Budapeszt – największe miasta CK Monarchii, opactwa Melk i Gottweig, region tokajski, czy zespół pałacowy w Valticach-Lednicach to tylko część z proponowanych przez nas miejsc, gdzie można poczuć ducha historii i zachłysnąć się geniuszem ludzkiego talentu. A pomiędzy nimi leżą malownicze winnice, w których czeka na Państwa prawdziwa uczta…

 

Budapeszt przed świętami

Weekend z muzyką, dobrą kuchnią i winem
grudzień 2020

Mówi się, że Budapeszt to drugi Wiedeń. Faktycznie, dla wielu w nieznacznym stopniu ustępuje swojej starszej siostrze. Budapeszt zachwyca Dunajem i oświetlonymi nocą mostami. Melomanów przyciąga piękną operą i doskonałymi orkiestrami. W ostatnich latach stał się też mekką miłośników dobrej kuchni – i to nie tylko tej tradycyjnej węgierskiej. Dziś w stolicy Węgier można odwiedzić restauracje szczycące się rekomendacją przewodnika Michelin. I to wszystko chcemy Państwu pokazać. Zapraszamy do Budapesztu!