Włochy

Kraj, gdzie wino robi się od zawsze i gdzie – jak w niewielu innych miejscach na świecie – widać to na każdym kroku. Zaletą włoskiego winiarstwa jest nie tylko fakt, że Włochy wytwarzają najwięcej wina na świecie, ale też to, że jest to produkcja chyba najbardziej zróżnicowana. Wynika to z fantastycznego wprost i bardzo odmiennego zależnie od części półwyspu klimatu, mnogości różnych siedlisk i mieszanina rodzimych i światowych odmian...

Opera w Mediolanie

La Scala, Leonardo i wino
kwiecień 2018

Nie byłoby Włoch bez Mediolanu! To największe miasto Lombardii i całych Włoch północnych, spowite mgłami, które po opadnięciu odsłaniają widok na Alpy. Miasto, które od wieków dźwiga na swoich barkach włoską gospodarkę i jest jedynym miejscem Półwyspu Apenińskiego, gdzie dziś może zaistnieć młody artysta. Owiane aurą burżuazyjnej tajemniczości, kryje w sobie nie tylko dzieła Leonarda Da Vinci, ale przede wszystkim pokłady energii i nadziei wszystkich, którzy chcą tu czegoś dokonać. Odkryjcie z nami to przez wielu niedoceniane, pełne dumy i znaczenia miasto.

 

Toskania i Umbria

Florencja – San Gimignano – Siena – Montepulciano – Orvieto – Asyż
wrzesień 2018

Toskania jesienią jest niezapomniana! To kraina gęsto usiana renesansowymi miastami położonymi pośród winnic i cyprysów. Wśród nich znaleźć można zarówno malutką, pachnącą rozmarynem i bazylią Pienzę, jak i pełne zabytków Florencję oraz Sienę. Te dwa oblicza Toskanii dają nam to, czego najbardziej potrzebujemy szukając odpoczynku i szczęścia. Naszą wyprawę poszerzymy o pobyt w Umbrii, która mniej popularna wśród turystów urzeka autentycznością i spokojem. Zapraszamy do Włoch!

 

Na szlaku primitivo

Apulia i Bazylikata
styczeń 2020

Południowe Włochy to królestwo smaków: pełnych słońca win, najlepszej na świecie mozzarelli, delikatnej oliwy i dojrzałych pomidorów. Apulia i Bazylikata oferują także wiele zaskakujących urodą miejsc. Odwiedzimy miasto jaskiń – Materę, przenocujemy w jedynych w swoim rodzaju domach jak z bajki czyli trullach, zagubimy w średniowiecznym labiryncie starego miasta w Bari. Towarzyszyć nam będzie nadmorska bryza, energetyczne słońce i serdeczni ludzie. I oczywiście primitivo – najsłodsze wśród wytrawnych win świata!

 

Sycylia – wyspa wina

Palermo – Marsala – Monreale
maj 2020

Sycylia położona jest niemal dokładnie pośrodku Morza Śródziemnego. Na wyspie przez tysiące lat przenikały się wpływy najważniejszych cywilizacji. Dziś niemal obok siebie spotkać możemy tu grecki teatr, rzymskie świątynie, normandzkie twierdze i bizantyjskie mozaiki. A wszystko to okraszone południowowłoskim charakterem. Zapraszamy do wspólnej podróży i skosztowania smaków tej słonecznej wyspy.