Włochy

Kraj, gdzie wino robi się od zawsze i gdzie – jak w niewielu innych miejscach na świecie – widać to na każdym kroku. Zaletą włoskiego winiarstwa jest nie tylko fakt, że Włochy wytwarzają najwięcej wina na świecie, ale też to, że jest to produkcja chyba najbardziej zróżnicowana. Wynika to z fantastycznego wprost i bardzo odmiennego zależnie od części półwyspu klimatu, mnogości różnych siedlisk i mieszanina rodzimych i światowych odmian...

Odkrywcy smaków w Warszawie

Noc wina i kuchni gruzińskiej
maj 2017

Zapraszamy na nowy cykl kolacji klubowych, podczas których będziemy wspólnie odkrywali smaki z różnych regionów świata. Podczas najbliższego spotkania całą naszą uwagę skupimy na Gruzji – jej winach, potrawach i tradycjach z nimi związanych.

 

Opera Aida w Arena di Verona

Werona – Jezioro Garda – Valpolicella
sierpień 2017

Werona kojarzy się przede wszystkim z kochankami Julią i Romeem, których tragiczne losy Szekspir umiejscowił w tym właśnie mieście. Dla miłośników wina jest to stolica regionu Veneto – ze znakomitym amarone della valpolicella na czele. Ci, którzy interesują się muzyką, nie mogli nie słyszeć o słynnym operowym festiwalu Arena di Verona, który od ponad stu lat przyciąga do tego historycznego miasta tysiące melomanów.

 

Słynne wina z Piemontu

Barolo, Barbaresco i trufle
listopad 2017

Piemont to obok Toskanii najważniejszy region winiarski Włoch. Podczas naszej enologicznej wyprawy nie zabraknie degustacji win takich jak: barolo, barbaresco czy dolcetto. Będziemy mieli również okazję uczestniczyć w prawdziwym truflobraniu oraz truflowym obiedzie. W miasteczku Bra odnajdziemy źródła międzynarodowego ruchu Slow Food, a w Albie posmakujemy najlepszych piemonckich serów. A to wszystko wśród malowniczo położonych wiosek i miasteczek, z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty.

 

Wakacje w Toskanii

Chianti – Siena – San Gimignano
październik 2018

Wiosenna Toskania jest niezapomniana! To kraina gęsto usiana renesansowymi miastami położonymi pośród winnic i cyprysów. A wśród nich znaleźć można zarówno malutką, pachnącą rozmarynem i bazylią Pienzę, jak i pełne zabytków Florencję oraz Sienę. Te dwa oblicza Toskanii dają nam to, czego najbardziej potrzebujemy, szukając odpoczynku i szczęścia. Zapraszamy do Włoch!

 

Opera w Mediolanie

Leonardo, La Scalla i wino
styczeń 2020

Nie byłoby Włoch bez Mediolanu! To największe miasto Lombardii i całych Włoch północnych, spowite mgłami, które po opadnięciu odsłaniają widok na Alpy. Miasto, które od wieków dźwiga na swoich barkach włoską gospodarkę i jest jedynym miejscem Półwyspu Apenińskiego, gdzie dziś może zaistnieć młody artysta. Owiane aurą burżuazyjnej tajemniczości, kryje w sobie nie tylko dzieła Leonarda Da Vinci, ale przede wszystkim pokłady energii i nadziei wszystkich, którzy chcą tu czegoś dokonać. Odkryjcie z nami to przez wielu niedoceniane, pełne dumy i znaczenia miasto.

 

Sycylia – wyspa wina

Palermo – Marsala – Monreale
maj 2020

Sycylia położona jest niemal dokładnie pośrodku Morza Śródziemnego. Na wyspie przez tysiące lat przenikały się wpływy najważniejszych cywilizacji. Dziś niemal obok siebie spotkać możemy tu grecki teatr, rzymskie świątynie, normandzkie twierdze i bizantyjskie mozaiki. A wszystko to okraszone południowowłoskim charakterem. Zapraszamy do wspólnej podróży i skosztowania smaków tej słonecznej wyspy.