2018-03-13 10:19:46

Z deszczem w prezencie


Autor Dorota Romanowska

Podróżnym przemierzającym bezdroża Salty – jednej z północnych prowincji Argentyny – trudno jest uwierzyć, że na świecie naprawdę istnieją jeszcze takie miejsca; niezepsute przez cywilizację, jakimś cudem niezadeptane przez tabuny turystów, choć na każdym kroku urzekające nieprawdopodobną urodą i przebogatą, niekoniecznie powszechnie znaną, historią.


Zobacz więcej

2017-11-23 12:42:49

Atuty jesieni


Autor Dorota Romanowska

Jesień to pora roku, która może mieć diametralnie różne oblicza; często wywołuje przygnębienie za sprawą wszechobecnej szarości, wichur i monotonnie bębniącego o parapet deszczu. Ale zdarza się, że nawet z reguły ponury listopad potrafi oczarować i zachwycić nieprawdopodobną paletą barw i prawdziwie słoneczną aurą oraz temperaturami, w których zdecydowanie łatwiej jest przygotować się na nadchodzące zimowe chłody.


Zobacz więcej

2017-10-31 11:58:09

Śladami Maurów w Andaluzji


Autor Dorota Romanowska

Gdzie jak gdzie, ale w południowej części Hiszpanii śladów Maurów nie brakuje. Widoczne są przede wszystkim w architekturze, której przykłady zachowane do czasów obecnych słusznie zaliczane są do najwspanialszych osiągnięć sztuki muzułmańskiej na świecie.


Zobacz więcej

2017-09-25 09:19:14

Jeszcze dalej na północ


Autor Dorota Romanowska

Trzeba przyznać, że tym razem naprawdę się udało. Wrzesień w Portugalii nie zawsze jest piękny i potrafi zaskoczyć porywistym wiatrem czy ulewnym deszczem. Na szczęście nie tym razem. Przez całe cztery dni mogliśmy korzystać z uroków słonecznej portugalskiej jesieni, rozkoszując się każdą minutą tej naprawdę sielskiej rzeczywistości. Szczególnie, że wieści pogodowe z ojczyzny bynajmniej do budujących nie należały.


Zobacz więcej

2017-08-23 19:20:00

Wśród wzgórz Veneto


Autor Dorota Romanowska

Wakacyjna podróż do Wenecji Euganejskiej na stałe wpisana jest w kalendarz klubowych imprez. I chociaż podczas podróży nie zaglądamy nawet do osławionej stolicy tego regionu, czyli Wenecji, nasze pobyty na północnowłoskiej ziemi i tak zawsze zyskują status niezapomnianych.


Zobacz więcej

2017-07-07 12:29:26

Śladami Krzyżaków


Autor Dorota Romanowska

Jest co najmniej kilka czynników sprawiających, że Toruń, będący stosunkowo niewielkich rozmiarów miastem w województwie kujawsko-pomorskim, cieszy się powszechnym zainteresowaniem wśród turystów zarówno krajowych, jak i zagranicznych.


Zobacz więcej

2017-06-27 08:35:56

Wino i sery w Sandomierzu


Autor Justyna Korn-Suchocka

Sandomierz bez wątpienia jest piękny o każdej porze roku. Jednak to właśnie w czerwcu, w porze kwitnienia winorośli, zabytkowe miasto ulokowane niczym Rzym na siedmiu wzgórzach przyciąga turystów jeszcze mocniej.


Zobacz więcej

2017-06-22 09:54:41

Piknik pod wapienną skałą


Autor Dorota Romanowska

Ojcowski Park Narodowy nie od dziś stanowi ulubioną weekendową destynację mieszkańców Krakowa. Można tu pospacerować, pojeździć na rowerze czy konno, nasycić wzrok wyjątkowej urody krajobrazami, zwiedzać zabytki, a od jakiegoś czasu też degustować wyjątkowe, jak najbardziej lokalne, wina.


Zobacz więcej

2017-06-13 08:57:31

Z zebrą za pan brat


Autor Dorota Romanowska

Okazuje się, że niekoniecznie łatwo jest być z zebrą w zażyłych stosunkach. Podczas ostatniej wycieczki do Afryki niektórzy dobitnie przekonali się, że od tych pięknie wyglądających i niewinnie skubiących sobie trawkę „koni w piżamach, które nie pozwoliły człowiekowi się ujeździć” najlepiej jest trzymać się z daleka.


Zobacz więcej

2017-05-30 08:59:25

Wśród palm i lam


Autor Dorota Romanowska

Lubimy odwiedzać Amerykę Południową właśnie o tej porze roku, kiedy w Polsce szaro i buro, a Chile znajduje się u progu lata i wita nas słoneczną aurą wespół z nader przyjemnymi temperaturami.


Zobacz więcej

2017-05-26 10:45:00

W tyglu kultur


Autor Dorota Romanowska

Trzy różne kraje, zamieszkane przez odrębne narody, które łączy właściwie chyba tylko niegdysiejsza przynależność do Związku Radzieckiego.


Zobacz więcej

2017-05-13 21:20:40

Odkryliśmy prawdziwe Włochy


Autor Wojciech Giebuta

Na początku maja odwiedziliśmy południe Włoch: miasta i miasteczka, do których ludzie z północy zaglądają bardzo rzadko. Nie uświadczyliśmy tłumu turystów, za to mieszkaliśmy wśród winnic i gajów oliwnych, w prawdziwych trullach i w skalnym hotelu w Materze.


Zobacz więcej

2017-04-19 09:35:02

Sankami po asfalcie


Autor Dorota Romanowska

Jeśli komuś się wydaje, że do zjazdu sankami potrzebny jest – prawdziwy lub sztuczny – ale jednak śnieg, tkwi w błędzie. Jest na świecie takie miejsce, gdzie jak najbardziej oficjalnie i z pełnym przyzwoleniem miejscowych władz oraz niczego sobie prędkością wykonujemy po mocno wyślizganym asfalcie zjazd saniami, który pozostaje w pamięci na zawsze.


Zobacz więcej

2017-04-06 08:16:07

Na szlaku katarów


Autor Dorota Romanowska

Podróżując po Langwedocji-Roussillon niejednokrotnie człowiek zastanawia się, czy aby na pewno porusza się po terytorium Francji. Odczucie to jest szczególnie silne w sytuacji, gdy do tej przepięknej, górzystej krainy – a właściwie dwóch, z przyczyn administracyjnych połączonych w jeden region – wjeżdża się od strony hiszpańskiej.


Zobacz więcej

2017-03-28 08:51:35

Wyprawa po płynne złoto


Autor Dorota Romanowska

W przypadku tego akurat wyjazdu termin „wyprawa” może się wydawać lekko przesadzony, gdyż z Krakowa do Tokaju jest zaledwie 350 km i droga zajmuje niewiele ponad sześć godzin.


Zobacz więcej

2017-03-17 12:18:47

W sercu Iberii


Autor Dorota Romanowska

Wyjazdy do Kastylii-León wiosenną bądź jesienną porą na stałe weszły do kalendarza klubowych imprez. Średnio co dwa lata przemierzamy tę największą ze wszystkich wspólnot autonomicznych Hiszpanii w równym stopniu podziwiając zabytki architektury jak i smakując lokalne, naprawdę wyśmienite, w zdecydowanej większości czerwone, wina.


Zobacz więcej

2017-03-10 12:47:42

Kraina na rozdrożu


Autor Dorota Romanowska

Alzacja pod wieloma względami jest wyjątkowa. Zachwyca bajecznie kolorowymi domami z pruskiego muru, zwisającymi z okien soczyście czerwonymi pelargoniami w ilościach niespotykanych nigdzie indziej oraz gniazdami bocianimi na wieżach kościołów, słupach i dachach.


Zobacz więcej

2017-02-16 14:39:59

Na krańcach Italii


Autor Dorota Romanowska

Kto raz zawitał na Sycylię, na pewno będzie do niej wracał, za każdym razem odkrywając jej kolejne, jakże różne od poprzedniego, oblicze. Jest na tyle dużą wyspą i wyposażoną w taką ilość atrakcji wszelakiego autoramentu, że w jej przypadku nie może być mowy o nudzie.


Zobacz więcej

2017-02-07 08:02:22

Do góry nogami


Autor Dorota Romanowska

Australia jest naprawdę daleko. Jeszcze dalej jest Nowa Zelandia. Bywa, że różnica czasu między tym krajem a Polską wynosi aż dwanaście godzin. Może dlatego przybywający na antypody mają wrażenie, że wszystko jest tu na odwrót.


Zobacz więcej

2016-08-31 12:46:15

Wino w rytmie samby


Autor Dorota Romanowska

O tym, że w Brazylii robią wina wiadomo nie od dziś. Może niekoniecznie wszyscy tę wiedzę posiadają, ale spora część zainteresowanych tematem, na pewno.


Zobacz więcej

2016-08-27 09:38:34

Z widokiem na Ararat


Autor Dorota Romanowska

Armenia bez trudu uwodzi każdego swą nieokiełznaną urodą, na którą składają się w równym stopniu wspaniałe zabytki, dzikie górzyste krajobrazy, smakowita kuchnia oraz otwarci i gościnni ludzie. Tym łatwiej jest jej oczarować przybyszów, gdyż działa z zaskoczenia – większość odwiedzających jej niewielkie terytorium nie spodziewa się aż takiego nagromadzenia atrakcji.


Zobacz więcej

2016-02-10 10:13:48

W oku cyklonu


Autor Dorota Romanowska

We wrześniu zazwyczaj panują w Portugalii bardzo dogodne warunki do uprawiania wszelakiego rodzaju turystyki, w tym także winiarskiej. Jednak uczestnicy ostatniej klubowej wycieczki na krańce Europy mieli okazję dogłębnie przekonać się, że od tej reguły zdarzają się czasami odstępstwa.


Zobacz więcej

2016-02-03 14:23:20

Wybieram Nowy Jork


Autor Wojciech Giebuta

Istnieje tysiąc powodów, dla których można wybrać się do Nowego Jorku. Chyba każdy z nas chciałby odwiedzić metropolię nad Hudsonem. Ktoś marzy o spacerze po brooklyńskim moście, ktoś inny o tym, by odwiedzić miejsca znane z ulubionego serialu lub wyjechać na szczyt najwyższego wieżowca w Ameryce. Dla nas jednak głównym celem była słynna nowojorska opera.


Zobacz więcej

2016-02-03 13:50:19

Bordeaux wybrane przez naszych Czytelników


Autor Michał Bardel

Kto był z nami podczas zimowej degustacji „Zostań Jurorem Bordeaux 2015”, ten wie, o czym mówię: tak dobrego wyboru win konkursowych nie mieliśmy jeszcze nigdy. A oto przyszedł czas, by wina, które zdobyły najwyższe uznanie sędziów, umieścić w naszych zestawach.


Zobacz więcej

2015-08-21 11:05:57

Fortuna kołem się toczy


Autor Dorota Romanowska

Veneto – przez wieki będące niezależnym stanem znanym jako Republika Wenecka – teraz należy do najchętniej odwiedzanych regionów Włoch i jednocześnie do najbogatszych w Europie. Uwagę przyjezdnych skupia kilka ośrodków, wśród których prym wiedzie jego stolica – Wenecja, a także Werona i Padwa.


Zobacz więcej

2015-08-19 11:16:50

W dolinie Gwadalkiwiru


Autor Dorota Romanowska

Południowa część Hiszpanii, naszpikowana niezliczonymi atrakcjami natury turystycznej, jeszcze do niedawna była niemal całkowicie ignorowana przez zwolenników naznaczonych winiarsko podróży. Wszyscy wiedzieli, że to kraina zdominowana przez sherry, zdające dzielić się władzą jedynie z malagą. Brak dostępnej na miejscu czerwonej wytrawności wielu skutecznie zniechęcał do odbycia podróży w te strony.


Zobacz więcej

2015-06-30 09:28:10

Smak powrotów


Autor Dorota Romanowska

Są takie zakątki na świecie, do których można wracać wielokrotnie i bynajmniej się nimi nie znudzić. Ba, można odwiedzać co jakiś czas dokładnie te same miejsca i za każdym razem odkrywać je na nowo, zachwycając się ich nieprzemijającym pięknem. Wśród naszych winiarskich destynacji takim miejscem na pewno jest Toskania, w której byliśmy już nie raz i nie dwa; ostatnio w kwietniu br.


Zobacz więcej

2015-01-15 12:12:43

Nasi ludzie w Dreźnie


Autor Wojciech Giebuta

Drezno urzeka. Choć spacerując po tamtejszym starym mieście cały czas mamy świadomość, że większość budynków ma nie więcej niż 30–40 lat – to jednak urzeka i zachwyca.


Zobacz więcej

2015-01-07 18:09:07

Aida uratowała Mozarta


Autor Wojciech Giebuta

Kolejny wyjazd z cyklu Podróże z muzyką i winem zaczął się nad wyraz pechowo. Tuż po wylądowaniu w Mediolanie otrzymaliśmy wiadomość, że La Scala strajkuje i nasz spektakl został odwołany. A to przecież był najważniejszy, niemal jedyny powód, dla którego tu przylecieliśmy.


Zobacz więcej

2014-08-09 09:08:58

Nie zaznasz spokoju


Autor Dorota Romanowska

Trudno o miejsce bardziej narażone na konflikty niż terytorium, na którym powstało państwo Izrael. Bez względu na to jak bardzo chcielibyśmy ominąć kwestie zapalne, nie jest to możliwe, a już na pewno nie da się od nich uciec w kontekście wydarzeń ostatnich tygodni.


Zobacz więcej

2014-08-05 19:30:29

Jeden skok i jesteś poza Europą…


Autor Dorota Romanowska

Tak o Sycylii pisał w początkach XX wieku D. H. Lawrence, wielki entuzjasta tej wspaniałej, wielokulturowej wyspy. Trudno o trafniejszą charakterystykę – rzeczywiście Sycylia, pomimo przynależności do Włoch, niewiele ma wspólnego z kontynentalną częścią kraju.


Zobacz więcej

2014-07-30 17:41:01

Na styku kultur


Autor Dorota Romanowska

Obszar dzisiejszego Wietnamu to niezwykłe terytorium naznaczone z jednej strony licznymi wpływami chińskimi, z drugiej przesycone zapachami pobliskich Indii.


Zobacz więcej

2014-01-12 19:36:15

Kalejdoskop kolorów, zapachów i smaków


Autor Dorota Romanowska

To, że Meksyk jest bajkowo kolorowy, pełen zabytków, zniewalających krajobrazów i smakowitości, wie każdy, kogo chociaż trochę interesuje kultura Ameryki Środkowej.


Zobacz więcej

2014-01-03 18:07:14

Safari i wino


Wyprawa do Afryki Południowej


Autor Dorota Romanowska

Podróż do Afryki dla wielu jest przedmiotem marzeń. Każdy jej zakątek wart jest uwagi, tak wielką i barwną stanowi mozaikę krajobrazów, kultur i obyczajów.


Zobacz więcej

2014-01-02 21:52:05

Zaklęte w deszczu


Wyjątkowy wrzesień w Portugalii


Autor Dorota Romanowska

Wydawało się, że termin wyjazdu był idealny. Pod koniec września w Portugalii jest przecież wciąż bardzo ciepło, ale już nie tak upalnie jak w lecie, a zatem warunki do uprawiania turystyki doskonałe.


Zobacz więcej

2013-07-23 11:08:19

Szlakiem tempranillo


Tygodniowa wyprawa do Hiszpanii - czerwiec 2013


Autor Dorota Romanowska

A jak tempranillo, to rozumie się samo przez się, iż przemierzaliśmy Hiszpanię. Wytyczony przez program tygodniowej, wypełnionej wszelakiego rodzaju atrakcjami wycieczki szlak zaczynał się w Kraju Basków.


Zobacz więcej

2013-06-06 20:57:07

Świat pełen nieoczywistości


Autor Dorota Romanowska

Siedząc wygodnie w fotelu można czytać w książkach, że przed przybyciem Hiszpanów Inkowie byli władcami największego imperium ówczesnego świata, ale dopiero ruszając w drogę i przemierzając przez kilka tygodni składające się nań różne formy topograficzne człowiek uzmysławia sobie jego prawdziwy ogrom.


Zobacz więcej

2013-03-23 19:57:21

Wreszcie nadeszła wiosna


Autor Wojciech Giebuta

Gdy kilka miesięcy temu w redakcji wymyślaliśmy projekt, który nazwany został „La Primavera Italiana”, wszyscy wyobrażaliśmy sobie wiosenne marcowe słońce, dziesiątki miłośników włoskiej kuchni i win, przemierzających dworskie sale, w zachwycie chłonących przysmaki sprowadzone prosto z Italii. Wszystko się sprawdziło. Po za jednym – zamiast wiosny przyszła zima.


Zobacz więcej

2012-10-10 11:56:57

Inne oblicze Argentyny


Autor Artur Boruta

Gdy po kilku dniach pobytu w Buenos Aires przyleciałem do Salty, Argentyna zmieniła swoje oblicze. Był 5 listopada. W Buenos było ciepło – wiosna w pełni, ponad dwadzieścia stopni, świeciło słońce. Sądziłem, że cieplej o tej porze roku w tym kraju nie będzie. A w Salcie słupek rtęci dotknął 38°C!


Zobacz więcej

2012-10-10 10:20:13

Bachus pod Andami


Autor Dorota Romanowska

Boliwia rzadko wywołuje skojarzenie z uprawą winorośli. Wspomnienia turystów, którym dane było odwiedzić ten odległy, w znacznej części andyjski kraj, przywołują raczej najwyżej położoną stolicę świata La Paz, kukurydzę, kawę czy nieprawdopodobnie kolorowe wyroby miejscowego rękodzieła.


Zobacz więcej

2012-09-22 11:13:06

Budapeszt jak zawsze wielki


Autor Wojciech Giebuta

Już po raz czwarty odwiedziliśmy Budapeszt podczas Festiwalu Wina, który organizowany jest na tamtejszym zamku.


Zobacz więcej

2012-08-21 20:54:49

Szkoła Wina w Dworze Sieraków koło Krakowa


Relacja z pierwszej edycji


Autor Witosław Stępień

Szkoła, w której na zajęciach pije się wino oraz inne alkohole – czyż nie brzmi to jak żart albo sen sfrustrowanego pracoholika?


Zobacz więcej

2012-08-03 12:13:09

Lider jest tylko jeden


Autor

Miło nam donieść, że w ostatnim numerze branżowego pisma „Wiadomości Turystycznych”, w materiale poświęconym enoturystyce, firma Wine Service została dostrzeżona jako niekwestionowany lider w tej branży.


Zobacz więcej

2012-08-01 10:56:14

Noc wina, czyli warsztaty łączenia wina z potrawami


Autor czerwone-czy-biale.blogspot.com/

W ostatni piątek miałem przyjemność brać udział w Nocy Wina organizowanej przez Dom Wina. Głównym tematem spotkania było dobieranie wina do potraw, a przy okazji mieliśmy okazję degustować pięć butelek z chilijskiej winnicy Tamaya.


Zobacz więcej

2012-07-10 15:11:39

Bycza krew i gwiazdy Egeru


Relacja z klubowego wyjazdu na Festiwal Bikavéra


Autor Wojciech Giebuta

Wróciliśmy z kolejnej wyprawy na Węgry. Okazja by ponownie odwiedzić Eger była niebagatelna; właśnie w ostatni weekend już po raz szesnasty odbywał się festiwal egri bikavéra.


Zobacz więcej

2012-06-22 12:20:19

Tango i wino między oceanami


Relacja z wyjazdu do winnic Ameryki Południowej


Autor Artur Boruta

Ciągle zaskakuje nowinkami i osobliwościami. Wynika to przede wszystkim z wyjątkowości każdej grupy, ale także wielu prowokowanych przez nas wydarzeń.


Zobacz więcej

2012-06-16 17:09:48

Tam, gdzie łączą się oceany


Autor Wojciech Giebuta

Pierwszą rzeczą, jaka nas zachwyciła w Afryce, było ciepło. Już na lotnisku poczuliśmy gorące słońce i chłodzący wiatr znad oceanu. Mając świadomość, że kilkanaście godzin wcześniej tkwiliśmy w surowej w tym roku polskiej zimie, tutejsza aura była najwspanialszym podarunkiem na powitanie.


Zobacz więcej

2012-06-14 11:23:10

I znowu w Egerze


Autor Wojciech Giebuta

Wróciliśmy z kolejnego wyjazdu do bratanków Węgrów. I jak zwykle było świetnie.


Zobacz więcej

2012-06-08 12:46:22

Śladami Livingstone’a


Autor Dorota Romanowska

Zambii czy Botswany próżno by szukać na winiarskiej mapie świata. Pomimo to w czasie jednej z wypraw postanowiliśmy je zbadać. Oczywiście pod trochę innym niż winiarski kątem.


Zobacz więcej

2012-06-01 12:58:25

Castello di Meleto


Autor Wojciech Giebuta

W Toskanii gdziekolwiek byś spojrzał, na jakimkolwiek wzgórzu stanął, zawsze zobaczysz jakąś willę lub castello otoczone winnicą, a wśród zaoranych pól odszukasz wijącą się drogę, wysadzaną cyprysami. Albumy i przywożone z Włoch kalendarze nie kłamią – tu na każdym kroku jest pięknie.


Zobacz więcej

2012-05-29 10:28:33

Uroki prowincji


Autor Wojciech Giebuta

Filmowe stereotypy nakazują nam wierzyć, że Kalifornia to wielkie metropolie i plaże pełne młodych opalonych ciał. Wprawdzie ponad 90 procent mieszkańców stanu żyje w miastach, głównie na wybrzeżu, nie wolno jednak zapominać o tutejszej prowincji. Wystarczy przejechać kilkadziesiąt mil, a znajdziemy się w cichej i skromnej krainie, która zachwyci nas wszechogarniającą zielenią i niepowtarzalnym urokiem.


Zobacz więcej

2012-05-25 09:56:46

Piemont i Veneto - Od amarone do barolo


Autor Dorota Romanowska

Czynników przemawiających za odwiedzeniem Veneto jest wiele. Na samą myśl o tej części Włoch przed oczami stają pokryte wiecznym śniegiem góry, łagodne wzniesienia, szerokie plaże czy piękne laguny. Wielkim powodem wyjątkowości tego regionu jest jego stolica, jaką nie może się pochwalić żaden inny kraj na świecie – zaczarowana i wciąż jaśniejąca blaskiem, jakby na przekór wszystkim wypatrującym jej rychłego końca Serenissima – Wenecja.


Zobacz więcej

2012-05-24 22:16:37

Piękna Pani częstuje winem


Autor Wojciech Giebuta

Węgrzy mówią, że w Egerze zawsze jest piękna pogoda. Jeżeli w całym kraju jest jedno jedyne miejsce, gdzie nie pada, to jest nim właśnie Eger. Byłem tam już kilkanaście razy – nigdy nie padało. Wyjątkiem okazał się wrześniowy weekend, kiedy zabrałem tam moją żonę. Wtedy przez trzy dni było zimno, wiał wiatr i lało jak z cebra. Ale i tak było pięknie.


Zobacz więcej

2012-04-04 11:51:17

Wiedeńskie impresje


Autor Oliver Kosecki

Nie lubię odwiedzać Wiednia, bo za każdym razem ogarnia mnie zazdrość. Trochę małostkowe uczucie, lecz przyznaję się szczerze. Wiedeń to miasto z szeroką ofertą kulturalną, turystyczną, gastronomiczną, w którym wszystko funkcjonuje jak w zegarku. Miejsce, które kłania się swoim mieszkańcom. Jakiś duch sprawia, że wszystko jest przemyślane i nastawione na ułatwienie życia w tym kosmopolitycznym tyglu.


Zobacz więcej

2012-03-21 10:32:11

Carménère, malbec czy tannat? Poproszę wszystkie trzy!


Autor Oliver Kosecki

Tango, carménère, asado, malbec, yerba mate, tennat, empanadas… A cóż to wszystko znaczy? 1 marca ruszyliśmy do Ameryki Południowej, aby rozwiać wątpliwości dotyczące kultury winiarskiej tego kontynentu.


Zobacz więcej

2012-03-06 12:02:11

Villany - skarbiec z butelkami


Autor Marian Jeżewski

Koliber to wyjątkowy ptak – lecąc, potrafi zatrzymać się w jednym miejscu. Nasz autokar, firmy „Koliber”, jadąc przez Budapeszt też sprawiał wrażenie zatrzymanego w miejscu. Totalny korek umożliwił za to prawie na skrzyżowaniu w sposób bezkolizyjny wskoczyć ostatniemu uczestnikowi naszej wyprawy. Miał on za sobą długą podróż: Lisbona – Warszawa – Budapeszt, prawie 4 tysiące kilometrów.


Zobacz więcej

2012-03-05 13:33:36

Festiwal wina w Budapeszcie


Autor Wojciech Giebuta

Można było skosztować zarówno kékfrankosa z Villány, cudownie bogatego kéknyelü z Badacsony, jak i najlepszych bikavérów z Egeru i Szekszárdu. Festiwal corocznie ściąga na budański zamek tysiące koneserów z Węgier i niemal całej Europy.


Zobacz więcej

2012-03-01 22:18:01

Chianti – czyli winne zakręty


Autor Marta Śmietana

Poważny wyjazd enologiczny do Toskanii nie jest wycieczką śladem Liv Tyler z filmu Bertolucciego Ukryte pragnienia. To bynajmniej nie spacer wzdłuż słonecznego brzegu basenu – by na końcu znaleźć odpoczynek w chłodnej wodzie czy na leżaku.


Zobacz więcej