Opera w Monachium

Bayerische Staatsoper – Rezydencja królewska – Pinakoteka

Termin 1 lutego - 4 lutego 2025
Czas trwania 4 dni
Cena Cena i ostateczny termin zostaną podane w późniejszym czasie
DODATKOWE INFORMACJE
722 100 224
 

Monachium to obok Berlina i Drezna najważniejszy ośrodek muzyczny w Niemczech. Kojarzona na co dzień z piwem i kiełbaskami stolica Bawarii może poszczycić się jednym z najlepszych teatrów operowych w kraju oraz znaną na całym świecie Orkiestrą Bawarskiego Radia. Monachium to także słynne pinakoteki, w których wspólnie będziemy podziwiać dzieła Rembrandta, Dürera, Tycjana oraz znanych impresjonistów.

 

PROGRAM

Dzień 1
Przelot z Warszawy do Monachium. Przejazd przez najważniejsze dzielnice miasta, wprowadzenie do jego historii. Zakwaterowanie w centrum. Wieczorem wspólna kolacja.

Dzień 2 Opera
Monachijskie muzea – zwiedzanie Starej i Nowej Pinakoteki w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika – historyka sztuki. W przerwie wspólny lunch w dzielnicy muzealnej. Wieczorem opera w Bayerische Staatsoper.

Dzień 3 Rezydencja królewska
Zwiedzanie monachijskiej starówki wraz z wejściem do najważniejszych kościołów miasta. Wspólny lunch w rekomendowanej restauracji połączony z degustacją win z Badenii-Wirtembergii. Po południu zwiedzanie rezydencji królewskiej wraz z dworskim teatrem. Czas wolny.
Wieczorem – fakultatywnie – przestawienie Bayerische Staatsoper.

Dzień 4 Park Olimpijski
Przed południem wykwaterowanie oraz zwiedzanie Parku Olimpijskiego. Wizyta w muzeum i instytucie BMW Welt, lunch we własnymzakresie.

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

 

GWARANTUJEMY

Przeloty liniami Lufthansa, transport autokarowy na miejscu, zakwaterowanie: 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu o standardzie 4* w centrum Monachium (pokoje jednoosobowe za dopłatą); wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu); wino do obiadów/kolacji w ilości ok. 1/2 butelki na osobę; wizyty i degustacje zgodnie z programem; zwiedzanie miasta z polskojęzycznym dyplomowanym przewodnikiem; wstępy do galerii malarstwa oraz zamku i teatru rezydencyjnego; bilet do opery, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż; opiekę pilota-specjalisty winiarskiego; programy w języku polskim na koncerty i spektakle operowe.
Dodatkowo płatne: pokój jednoosobowy; posiłki, napoje i świadczenia niewymienione w ofercie, ewentualne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, bilet na drugie przedstawienie; bilety premium w operze.
 
  • Brak innych terminów tej oferty