Muzyczny Górny Śląsk

Philippe Jaroussky, NOSPR i Opera Śląska

Termin 24 listopada - 26 listopada 2017
Czas trwania 3 dni
Cena 1190 PLN
DODATKOWE INFORMACJE
722 100 224
 

Najwyższa pora, by wybrać się na Górny Śląsk. Region słynący z licznych zabytków techniki, z których najbardziej znane są kopalnie srebra w Tarnowskich Górach, docenione ostatnio przez światowy komitet UNESCO. Ale Śląsk to nie tylko przemysł – to także fantastyczne restauracje i winiarnie oraz nowa siedziba NOSPRu gdzie melomani mogą słuchać muzyki na najwyższym, światowym poziomie.

  • Siedziba NOSPRu Fot. Wikipedia/Bartłomiej Barczyk

 

PROGRAM

 

Dzień 1 Jaroussky w NOSPRZE
Weekend rozpoczniemy wczesną kolacją we włoskiej restauracji, której towarzyszyć będą wina z południowych Włoch. Po kolacji przejdziemy do nowej siedziby Narodowej Orkiestry Polskiego Radia, która słynna jest nie tylko z pięknej architektury, ale i najlepszej w Polsce akustyki. Z nadzwyczajnym koncertem wystąpi światowej sławy kontratenor Philippe Jaroussky oraz Ensemble Artaserse. Podczas wieczoru wysłuchamy instrumentalnych i wokalnych fragmentów z oper Jerzego Fryderyka Händela.
Nocleg w czterogwiazdkowym hotelu w centrum miasta, w dystansie pieszym od sali koncertowej.

Dzień 2 Nabucco w Operze Śląskiej
Do południa odwiedzimy wpisany ostatnio na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleks w Tarnowskich Górach. Zwiedzimy zabytkową kopalnię srebra oraz przepłyniemy podziemną rzeką w Sztolni Czarnego Pstrąga.
Po południu, po odpoczynku w hotelu, przejedziemy do Bytomia na wczesną kolację połączoną z degustacją win z Francji. Następnie obejrzymy Nabucco w Operze Śląskiej, gdzie w tytułowej roli wystąpi Adam Woźniak. Po spektaklu zaprosimy Państwa na koktajl i podsumowanie wieczoru. Pod koniec dnia wrócimy do Katowic na nocleg.

Dzień 3 Muzeum Śląskie w Katowicach
Chętnych zaprosimy na zwiedzanie nowo oddanego po przebudowie Muzeum Śląskiego, gdzie obok wystaw dotyczących dziejów Górnego Śląska oraz unikatowych zabytków techniki zobaczyć można dużą galerię sztuki polskiej XIX i XX wieku.

Istnieje możliwość dołączenia do nas na jeden dzień. W programie: kolacja z winami południowych Włoch i koncert  (w piątek, 24 listopada) lub kolacja z winami francuskimi i przestawienie operowe (w sobotę, 25 listopada). Koszt każdego z wieczorów to 240 PLN bez noclegu lub 420 PLN wraz z noclegiem.

Wyjazd prowadzi Wojciech Giebuta

 

GWARANTUJEMY

noclegi w hotelu 4* w centrum miasta w pokoju dwuosobowym (w cenie basen i kompleks saun); 2 czterodaniowe komentowane kolacje połączone z degustacjami win; bilety na koncert i operę w miejscach pierwszej klasy; zwiedzanie siedziby NOSPRu i Opery Śląskiej; drukowany program na koncert i operę; koktajl po spektaklu; przejazdy komfortowym autokarem na miejscu; indywidualne zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu w Tarnowskich Górach; opiekę pilota, sommeliera oraz przewodnika po świecie opery. Dodatkowo płatne: nocleg w pokoju jednoosobowym 240 PLN; zwiedzanie Muzeum Śląskiego 50 PLN; świadczenia niewymienione w ofercie. Dojazd do Katowic we własnym zakresie.
 
  • Brak innych terminów tej oferty