Szampania i opera w Paryżu

Szampan, impresjoniści i opera

Termin 1 grudnia - 4 grudnia 2025
Czas trwania 4 dni
Cena Cena i ostateczny termin zostaną podane w późniejszym czasie
DODATKOWE INFORMACJE
722 100 224
 

Tradycyjnie przed świętami zapraszamy na wyjazd dla melomanów. Tym razem zachęcamy do odwiedzenia z nami Paryża. Do południa będziemy spacerowali świątecznie oświetlonymi Polami Elizejskimi, podziwiali malarstwo impresjonistów oraz robili przedświąteczne zakupy. Wieczorami czekają nas niezapomniane przeżycia na spektaklach w słynnej paryskiej Palais Garnier oraz Opéra Bastille. Odwiedzimy także Szampanię z jej gotyckimi katedrami, ciągnącymi się kilometrami piwnicami oraz najlepszym winem musującym świata!

 

PROGRAM

Dzień 1 Szampania
Po południu przelot z Warszawy do Paryża. Przejazd do Szampanii. Zakwaterowanie w butikowym hotelu w okolicach Épernay – winiarskiej stolicy Szampanii. Wieczorem degustacja wprowadzająca do świata win musujących oraz szampańska kolacja powitalna.

Dzień 2 Opéra Bastille
Do południa wizyta w Domu Szampańskim Philipponnat. W programie zwiedzanie kredowych piwnic, poznawanie tradycyjnych metod produkcji win musujących, na koniec degustacja połączona z lunchem. Po południu przejazd szybką koleją TGV do Paryża. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie w centrum miasta. Wieczorem spektakl w Opéra Bastille. Po koncercie, dla chętnych, wędrówka po przedświątecznym mieście.

Dzień 3 Paryż
Wspólny spacer po Paryżu przez dzielnicę łacińską, wyspę La Cité aż pod Hôtel de Ville. W przerwie zwiedzania lunch na dachu Instytutu Arabskiego, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na katedrę Notre Dame. Wieczorem – dla chętnych – spektakl operowy w najsłynniejszym paryskim gmachu operowym Palais Garnier.

Dzień 4 Impresjoniści
Do południa czas wolny w Paryżu. Dla chętnych wizyta Musée d’Orsay ze słynną kolekcją impresjonistów. Po południu wylot do Warszawy.

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

 

GWARANTUJEMY

zakwaterowanie: 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 4* (pokoje jednoosobowe za dopłatą); wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu); wino do obiadów/kolacji w ilości ok. 1/2 butelki na osobę; wizyty i degustacje zgodnie z programem; zwiedzanie Paryża z przewodnikiem; bilet na spektakl w Opéra Bastille; przelot na trasie Warszawa – Paryż – Warszawa (Lot lub Air France); ubezpieczenie KL, NNW i Bagaż; opiekę pilota-specjalisty winiarskiego. Dodatkowo płatne: pokój jednoosobowy; bilety na drugi spektakl operowy, zwiedzanie galerii impresjonistów, wieczorne zwiedzanie Paryża. Zwyczajowe napiwki.
 
  • Brak innych terminów tej oferty