Podróż do serca Hiszpanii

Kastylia – La Mancha – Ribera del Duero

Termin 29 kwietnia - 6 maja 2018
Czas trwania 8 dni
Cena 2890 PLN + 1380 EUR + przelot od 1750 PLN
DODATKOWE INFORMACJE
722 100 224
 

Zapraszamy na tygodniową podróż przez najważniejsze regiony winiarskie Kastylii. Odwiedzimy najbardziej znane bodegi należące do Grupo Yllera, Abadía Retuerta i Pesquera. Zwiedzimy położoną na Szlaku Świętego Jakuba Zamorę oraz pamiętającą czasy rzymskie Segowię. Dodatkowo odwiedzimy La Manchę, gdzie wędrować będziemy szlakiem słynnego Don Kichota; w cieniu wiatraków spróbujemy tamtejszych serów i win. Podczas pobytu Toledo towarzyszyć nam bohaterowie obrazów El Greca. Wieczory urozmaicone wędrówkami po malowniczych uliczkach starych, kastylijskich miasteczek na zawsze pozostaną w pamięci. Jedź z nami do Hiszpanii!

  • Peñafiel

 

PROGRAM

DŁUGI WEEKEND MAJOWY

 

1 dzień Segowia
Przelot z Warszawy do Madrytu i przejazd do wpisanej na listę UNESCO Segowii. Wieczorny spacer uliczkami starego miasta. Kolacja w restauracji Mesón de Candido z tradycyjnie podawanym pieczonym prosięciem. Nocleg w Segowii.

2 dzień Peñafiel
Przejazd do Peñafiel w Ribera del Duero. Wizyta i degustacja w winiarni należącej do Grupo Pesquera. Tradycyjny obiad w Condado de Haza. Nocleg w Peñafiel.

3 dzień Zamora
Przejazd do Bodegas Abadía Retuerta uznanej przez Roberta Parkera za największy projekt winiarski w Hiszpanii. Zwiedzanie winiarni, w której wino powstaje metodą grawitacyjną. Przejazd do regionu Rueda. Wizyta w historycznych zabudowaniach Bodegas Yllera – degustacja i obiad w średniowiecznych piwnicach i przejazd do Zamory. Po południu zwiedzanie Zamory i czas na kolację we własnym zakresie.
Nocleg w Zamorze.

4 dzień Salamanka
Przejazd na degustację i lunch do Dehesa la Granja, kolejnej winiarni wchodzącej w skład Grupo Pesquera. Po południu przejazd do Salamanki, spacer po mieście: katedra, siedziba najstarszego uniwersytetu w Hiszpanii, mury obronne i czas na kolację we własnym zakresie. Nocleg w Salamance.

Dzień 5 Estremadura
Przejazd z Salamanki do Estremadury. Wizyta, degustacja i obiad w winnicach w okolicach Cáceres. Przejazd do zabytkowego miasta Cáceres, zakwaterowanie i odpoczynek. Po południu spacer i czas wolny na kolację we własnym zakresie. Nocleg w Cáceres.

Dzień 6 La Mancha
Przejazd do La Manchy, do słynącej z zabytkowych wiatraków Campo de Criptana. Degustacja i lunch w winnicach El Vinculo. Wieczorem przejazd do Toledo – jednego z najpiękniejszych historycznych miast Hiszpanii. Nocleg w Toledo.

Dzień 7 Toledo
Do południa zwiedzanie Toledo: spacer uliczkami starego miasta, dzielnicy żydowskiej oraz śladami malarskich dzieł El Greco. Po południu czas wolny. Wieczorem uroczysta kolacja pożegnalna. Nocleg w Toledo.

Dzień 8
Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przelot do Warszawy.


Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

 

GWARANTUJEMY

zakwaterowanie – 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 4* (pokoje jednoosobowe za dopłatą 390 EUR); wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (zgodnie z programem); wino do obiadów/kolacji w ilości ok. 1/2 butelki na osobę; wizyty i degustacje zgodnie z programem; przejazdy na miejscu; przeloty; ubezpieczenie KL, NNW i Bagaż; opieka pilota-specjalisty winiarskiego.
Dodatkowo płatne: posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie; pokój jednoosobowy 390 EUR, ewentualne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; zwyczajowe napiwki 50 EUR.
 
  • Brak innych terminów tej oferty