Wielkie wina Hiszpanii

Rioja – Ribera del Duero – Rueda

Termin 13 czerwca - 18 czerwca 2016
Czas trwania 6 dni
Cena 1790 PLN + 1190 EUR + przelot 1350 PLN
DODATKOWE INFORMACJE
722 100 224
 

Zapraszamy na tygodniową podróż przez najważniejsze regiony winiarskie Kastylii. Odwiedzimy najbardziej znane bodegi należące do Grupo Yllera, Abadía Retuerta i Grupo Pesquera oraz skosztujemy tamtejszych win. Zwiedzimy Burgos położone na Szlaku Świętego Jakuba oraz pamiętającą czasy rzymskie Segowię. Wieczory urozmaicone wędrówkami po malowniczych uliczkach starych, kastylijskich miasteczek na zawsze pozostaną w pamięci. Jedź z nami do Hiszpanii!

  • Alejandro Fernández

 

PROGRAM

Dzień 1 Rioja
Przelot do Madrytu, przejazd do regionu Rioja, zakwaterowanie i kolacja powitalna z degustacją win z Bodegas Ramón Bilbao. Nocleg w Haro.

Dzień 2 Bilbao
Wizyta i degustacja w Bodegas Ramón Bilbao. Przejazd do Bodegas Baigorri na degustację win i obiad. Po południu wycieczka do Bilbao. Spacer po mieście i zwiedzanie Muzeum Guggenheima. Czas wolny w Bilbao i powrót na nocleg do Haro.

Dzień 3 Ribera del Duero
Przejazd do Burgos, miasta legendarnego Cyda. Spacer po mieście i zwiedzanie trzeciej co do wielkości katedry w Hiszpanii. Przejazd do Peñafiel w regionie Ribera del Duero. Wizyta i degustacja w winiarni należącej do Grupo Pesquera. Tradycyjny obiad w Condado de Haza. Nocleg w Peñafiel.

Dzień 4 Rueda
Przejazd do Bodegas Abadía Retuerta uznanej przez Roberta Parkera za największy projekt winiarski w Hiszpanii. Zwiedzanie winiarni, w której wino powstaje metodą grawitacyjną.  Przejazd do regionu Rueda. Wizyta w historycznych zabudowaniach Bodegas Yllera – degustacja i obiad w średniowiecznych piwnicach. Przejazd na nocleg do Salamanki, czas wolny na kolację we własnym zakresie. Nocleg.

Dzień 5 Salamanka
Spacer po Salamance (katedra, siedziba najstarszego uniwersytetu w Hiszpanii,
mury obronne). Przejazd do Segowii, która podobnie jak Salamanka wpisana jest na listę UNESCO. Wieczorny spacer uliczkami starego miasta. Kolacja w restauracji Mesón
de Candido z tradycyjnie podawanym pieczonym prosięciem. Nocleg w Segowii.

Dzień 6
Przejazd na lotnisko do Madrytu.
Wylot do Polski, powrót do Warszawy.

 

GWARANTUJEMY

zakwaterowanie – 5 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 4**** (pokoje jednoosobowe za dopłatą 230 EUR); wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (zgodnie z programem); wino do obiadów/kolacji w ilości ok. 1/2 butelki na osobę; wizyty i degustacje zgodnie z programem; przejazdy na miejscu; przeloty; ubezpieczenie KL, NNW i Bagaż; opieka pilota-specjalisty winiarskiego. Dodatkowo płatne: posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie; ewentualne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
 
  • Brak innych terminów tej oferty