Operowy karnawał w Wiedniu

Weekend z muzyką i winem

Termin 1 stycznia - 4 stycznia 2025
Czas trwania 4 dni
Cena Cena i ostateczny termin zostaną podane w późniejszym czasie
DODATKOWE INFORMACJE
722 100 224
 

Wiedeń to jedyna europejska stolica, która sama w sobie jest regionem winiarskim. Do najbliższych winnic można tu dojechać… tramwajem. Wiedeń to także jeden z najważniejszych w Europie ośrodków muzycznych. Koncerty Filharmoników Wiedeńskich czy operowe spektakle przyciągają do stolicy Austrii melomanów z całego świata. Odwiedź z nami cesarski Wiedeń i odkryj jego uroki. Sprawdź, jak smakuje tort u Sachera, spróbuj café mélange w ulubionej kawiarni Freuda i zjedz austriacki obiad w winiarni, która przed laty gościła Beethovena.

  • Opera w Wiedniu

 

PROGRAM

Dzień 1 Wiedeńskie wina
Wyjazd z Krakowa do Wiednia. Po drodze postój na obiad we własnym zakresie. Po przyjeździe czas na zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Kolacja powitalna z degustacją win w tradycyjnej wiedeńskiej gospodzie, w której kilkukrotnie zatrzymywał się Ludwik van Beethoven. Nocleg w hotelu 4* w centrum Wiednia.

Dzień 2 Wiedeńska filharmonia
Przed południem zwiedzanie wiedeńskiej galerii malarstwa w towarzystwie historyka sztuki. W przerwie zwiedzania kawa i ciastko w kawiarni muzealnej. Obiad wiedeński połączony z degustacją win z regionu Burgenland. Po południu spacer z lokalnym przewodnikiem po zakamarkach wiedeńskiej starówki.
Dla chętnych „Koncertowy wieczór w Pałacu Schönbrunn” (wśród atrakcji: ekskluzywne zwiedzanie apartamentów cesarskich, wiedeńska kolacja w pałacowej restauracji, koncert Festiwalowej Orkiestry Pałacowej.

Dzień 3 Wiedeńska opera
Przejazd do regionu winiarskiego Thermen. Zwiedzanie piwnic oraz degustacja win spokojnych i musujących powstałych z endemicznych odmian. Obiad w winiarni. Po południu powrót do Wiednia, a wieczorem spektakl  w Operze Wiedeńskiej.

Dzień 4 Wiedeńska kawa
Wykwaterowanie i czas wolny na ostatnią kawę i ciastko w kawiarni nieopodal cesarskiego Hofburga. Powrót do Polski.

 

GWARANTUJEMY

przejazd komfortowym autokarem z Krakowa, zakwaterowanie – 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu o standardzie 4* w centrum Wiednia (pokoje jednoosobowe za dopłatą); wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu); wino do obiadów/kolacji w ilości ok. ½ butelki na osobę; wizyty i degustacje zgodnie z programem; zwiedzanie Muzeum Historii Sztuki z przewodnikiem; zwiedzanie Wiednia; bilet na spektakl operowy; transport autokarowy na miejscu; ubezpieczenie KL, NNW i bagaż; opiekę pilota-specjalisty winiarskiego. Dodatkowo płatne: pokój jednoosobowy; posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie; koncertowy wieczór w Pałacu Schönbrunn; ewentualne dodatkowe bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
 
  • Brak innych terminów tej oferty