Wina nad pięknym modrym Dunajem

Morawy - Austria - Węgry

Termin 1 czerwca - 8 czerwca 2025
Czas trwania 8 dni
Cena Cena i ostateczny termin zostaną podane w późniejszym czasie
DODATKOWE INFORMACJE
722 100 224
 

Zapraszamy Państwa na wędrówkę szlakiem pereł architektury. Wpisane na listę UNESCO Wiedeń i Budapeszt – największe miasta CK Monarchii, opactwa Melk i Gottweig, region tokajski, czy zespół pałacowy w Valticach-Lednicach to tylko część z proponowanych przez nas miejsc, gdzie można poczuć ducha historii i zachłysnąć się geniuszem ludzkiego talentu. A pomiędzy nimi leżą malownicze winnice, w których czeka na Państwa prawdziwa uczta…

 

PROGRAM

Dzień 1
Przejazd z Krakowa do Valtic-Lednic (392 km), po drodze czas na lunch we własnym zakresie; zwiedzanie pałacu Lichtensteinów w Valticach (UNESCO) – dodatkowo płatne; degustacja w Narodowym Centrum Wina, które mieści się w zamkowych piwnicach ; kolacja we własnym zakresie; nocleg w pensjonacie w Valticach.

Dzień 2
Zwiedzanie letniej rezydencji i parku w Lednicach – dodatkowo płatne; wizyta w winnicach Volarik – degustacja win; w Mikulovie czas wolny na lunch we własnym zakresie; przejazd z Mikulova do Mautern w Austrii; wizyta w winnicach opactwa Gottweig; kolacja w gospodzie winnej przy winiarni; zakwaterowanie w pensjonacie w okolicach Krems.

Dzień 3
Zwiedzanie słynnego opactwa w Melku – dodatkowo płatne; rejs po Dunaju przez dolinę Wachau do Krems (UNESCO) – na pokładzie degustacja i lunch; program w centrum winiarskim Loisium – trasa edukacyjna + degustacja win (Rejs po Dunaju + wizyta w Loisium dodatkowo płatne); czas wolny na kolację w Krems; powrót na nocleg pensjonacie w okolicach Krems.

Dzień 4
Przejazd do Wiednia (UNESCO); wspólne zwiedzanie miasta; czas wolny na lunch w stolicy Austrii; przejazd do Jojs nad jeziorem Nezyderskim; wizyta w winnicach Martina Paslera; kolacja w regionalnej restauracji połączona z degustacją win Birgit Braunstein; nocleg w hotelu w okolicach Jois.

Dzień 5
Przejazd z Jois nad Balaton do Badacsony; zwiedzanie winnic Szeremley, degustacja w historycznych piwnicach; lunch na tarasie restauracji St. Urban; przejazd do Budapesztu (UNESCO); wieczorny spacer i czas na kolację we własnym zakresie; nocleg w Budapeszcie w centrum miasta.

Dzień 6
Poranne zwiedzanie wzgórza zamkowego w Budapeszcie; przejazd do Egeru; spacer i czas wolny na lunch w Egerze; degustacja win St. Andrea; wizyta i kolacja w winnicach Thummererów – dodatkowo płatne; nocleg w Egerze.

Dzień 7
Przejazd do regionu tokajskiego (UNESCO); zwiedzanie i degustacja w winnicach Disznókő; czas wolny na lunch w Tokaju; zwiedzanie i degustacja w winnicach Patricius; przejazd do Mad, zakwaterowanie; kolacja w Oraszlanosz z winami Pendits; nocleg w Mad.

Dzień 8
Przejazd do Lewoczy (UNESCO); czas wolny na lunch; wieczorem przyjazd do Krakowa.

 

GWARANTUJEMY

Przejazd autokarem z Krakowa; zakwaterowanie: 7 noclegów w dwuosobowych pokojach w hotelach lub pensjonatach położonych wśród winnic; śniadania oraz 1 obiad i 3 kolacje z odpowiednio dobranymi winami; wizyty w winiarniach i degustacje zgodnie z programem; opieka pilota, specjalisty ds. win; opieka lokalnego przewodnika w Wiedniu; materiały informacyjno-szkoleniowe; ubezpieczenie KL, NNW. Dodatkowo płatne zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym; zwiedzanie zespołu pałacowego Valtice-Lednice; zwiedzanie opactwa w Melku; rejs statkiem po Dunaju, lunch oraz zwiedzanie i degustacje w centrum LOISIUM; degustacja i kolacja w winnicach Thummerer w Egerze.
 
  • Brak innych terminów tej oferty