Wino w rytmie samby

Brazylia – Argentyna – Paragwaj

Termin 27 stycznia - 7 lutego 2018
Czas trwania 12 dni
Cena od 4900 PLN + 2750 USD + przelot od 5300 PLN
DODATKOWE INFORMACJE
722 100 224
 

Brazylia kojarzy się z roztańczonym, pełnym gorących rytmów samby karnawałem oraz urzekającymi widokami Rio de Janeiro. Ten największy kraj Ameryki Południowej słynie z ciekawej kuchni, doskonałej kawy, a ostatnio również z fantastycznych win. Podczas wyprawy do Brazylii, oprócz wizyty w Rio de Janeiro, spędzimy kilka dni nad wodospadami Iguaçu, odwiedzimy najważniejszy brazylijski winiarski region Rio Grande do Sul. Na koniec zwiedzimy ukryte w dżungli ruiny jezuickich misji oraz stolicę Paragwaju, Asunción. Zapraszamy na pełną wrażeń wyprawę do Brazylii i Paragwaju!

 

PROGRAM

Dzień 1
Wylot z Warszawy.

Dzień 2 Rio de Janeiro
Przylot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu słynnej plaży Copacabana i czas wolny na odpoczynek po podróży. Wspólna kolacja.

Dzień 3 Rio de Janeiro
Całodzienne zwiedzanie Rio de Janeiro z polskojęzycznym przewodnikiem:
wjazd na górę Corcovado, na szczycie której znajduje się olbrzymi posąg Chrystusa (Cristo Redentor); spacer po mieście (Katedra św. Sebastiana, teatr,
Pałac Tiradentesa, Centro Cultural dos Correios, akwedukt Lapa, Sambodrom). Wspólny lunch. Wieczorem, w ramach zajęć fakultatywnych, pokaz samby.

Dzień 4 Rio Grande do Sul
Przejazd na lotnisko w Rio i lot do Porto Alegre, następnie przejazd do Caixas do Sul – miasta założonego przez włoskich imigrantów, położonego w malowniczych górach Serra Gaúcha. Zakwaterowanie, a następnie wyjazd na kolację połączoną z degustacją brazylijskich win w Château Lacave. Nocleg w Caixas do Sul.

Dzień 5 Rio Grande do Sul
Całodzienne zwiedzanie położonego na południu kraju stanu słynącego z produkcji winiarskiej. Odwiedziny w trzech winiarniach i degustacje powstających w nich win; w jednej wspólny obiad. Wczesnym wieczorem powrót do hotelu i czas na kolację we własnym zakresie. Nocleg w Caixas do Sul.

Dzień 6 Foz do Iguaçu (Brazylia)
Przejazd do Porto Alegre i przelot do Foz do Iguaçu. Zakwaterowanie w hotelu. W ramach zajęć fakultatywnych lot helikopterem nad wodospadami. Wspólna kolacja i nocleg.

Dzień 7 Puerto Iguazú (Argentyna)
Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata od strony argentyńskiej. Wędrówka po lesie pełnym palm, bambusów, paproci drzewiastych i roślin storczykowatych. Spacer pomostem do najbardziej spektakularnej i największej kaskady wodospadów zwanej Diabelską Gardzielą. Wspólny lunch w restauracji El Quincho del Tío Querido. Po południu powrót do Brazylii.

Dzień 8 Foz do Iguaçu (Brazylia)
Spacer po Parku Narodowym i oglądanie najwspanialszych wodospadów świata od strony brazylijskiej, w przerwie wspólny lunch. Wieczorem, w ramach zajęć fakultatywnych, pokaz tańców latynoamerykańskich w Rafain Churrascaria – restauracji słynącej z charakterystycznych dla regionu dań.
 
Dzień 9 Paragwaj – misje (Misión de Trinidad, Jesús de Tavarangue).

Przejazd do Paragwaju, po drodze postój na lunch. Zwiedzanie misji jezuickich – Misión de Trinidad i Jesús de Tavarangue. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wspólna kolacja. Nocleg w Encarnación w Paragwaju.

Dzień 10 Paragwaj – Asunción
Przejazd przez interior do Asunción, po drodze przerwa na lunch we własnym zakresie. Po południu wspólne zwiedzanie stolicy Paragwaju – miasta z malowniczą kombinacją nowoczesnej i kolonialnej architektury. Zobaczymy między innymi katedrę, Pałac Rządowy, dworzec kolejowy, z którego jeździ najstarsza kolej parowa Ameryki Południowej oraz Avenida Mariscal Lopez. Wieczorem kolacja pożegnalna w restauracji Un Toro y Siete Vacas szczycącej się najlepszą parrillą w kraju.

Dzień 11 Paragwaj – Asunción
Do południa czas wolny na spacer, zakupy i lunch we własnym zakresie. Po południu wyjazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 12
Przylot do Warszawy.

 

GWARANTUJEMY

przeloty międzynarodowe i wewnętrzne zgodnie z programem; przejazdy autokarowe na trasie zwiedzania; zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4* w pokojach dwuosobowych (pokoje jednoosobowe za dopłatą); wyżywienie 2 razy dziennie: śniadanie i obiad lub kolacja (zgodnie z programem); wino do obiadów i kolacji w ilości ok.1/2 butelki na osobę; wizyty i degustacje w winiarniach; całodzienne zwiedzanie Rio de Janeiro z polskojęzycznym przewodnikiem; bilety wstępu do Narodowych Parków Iguaçu, po stronie brazylijskiej i argentyńskiej; bilety wstępu do ruin paragwajskich misji jezuickich; opiekę polskiego pilota-specjalisty winiarskiego; opiekę lokalnych przewodników; ubezpieczenie KL, NNW. Dodatkowo płatne: posiłki, napoje i świadczenia niewymienione w ofercie; zajęcia fakultatywne: pokaz samby w Rio de Janeiro, przelot helikopterem nad wodospadem Iguaçu, Rafain Churrascaria Show – pokaz samby w Foz do Iguaçu. Zwyczajowe napiwki 70 USD/os
 
  • Brak innych terminów tej oferty