Budapeszt przed świętami

Weekend z muzyką, dobrą kuchnią i winem

Termin 1 grudnia - 4 grudnia 2025
Czas trwania 4 dni
Cena Cena i ostateczny termin zostaną podane w późniejszym czasie
DODATKOWE INFORMACJE
722 100 224
 

Mówi się, że Budapeszt to drugi Wiedeń. Faktycznie, dla wielu w nieznacznym stopniu ustępuje swojej starszej siostrze. Budapeszt zachwyca Dunajem i oświetlonymi nocą mostami. Melomanów przyciąga piękną operą i doskonałymi orkiestrami. W ostatnich latach stał się też mekką miłośników dobrej kuchni – i to nie tylko tej tradycyjnej węgierskiej. Dziś w stolicy Węgier można odwiedzić restauracje szczycące się rekomendacją przewodnika Michelin. I to wszystko chcemy Państwu pokazać. Zapraszamy do Budapesztu!

 

PROGRAM

Dzień 1
10.00 – wyjazd z Krakowa do Budapesztu. Po południu zakwaterowanie w hotelu**** w centrum miasta. Degustacja i kolacja powitalna w restauracji Matias Pince. Dla chętnych nocny spacer po naddunajskiej promenadzie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 2
Zwiedzanie Budapesztu: spacer po Peszcie, kawa w słynnej kawiarni Gerbaud, kiermasz świąteczny, przejazd najstarszą na kontynencie europejskim linią metra, spacer po wzgórzu zamkowym. Obiad i degustacja w restauracji na zamku w Budzie. Wieczorem, fakultatywnie, spektakl operowy w Teatrze Erkela.

Dzień 3
Do południa wizyta w piwnicach Törley – najstarszego na Węgrzech producenta win musujących wytwarzanych metodą naturalną. Wspólny lunch w restauracji należącej do słynnego winiarza Józefa Bocka. Po południu czas wolny. Wieczorem balet w Operze Budapesztańskiej. Późnym wieczorem – dla chętnych – spacer i kawa w New York Café.

Dzień 4
Powrót do Polski. Po drodze postój w miasteczku Szentendre, spacer po jednej z najładniejszych starówek na Węgrzech. Dla chętnych wizyta w muzeum marcepana. Przyjazd do Krakowa przed godziną 20-stą.

Wyjazd prowadzi Wojciech Giebuta.

 

GWARANTUJEMY

3 noclegi w pokojach 2-osobowych (pokoje 1-osobowe za dopłatą) w hotelu****, połączone z degustacjami obiady lub kolacje wg programu, zwiedzanie winiarni i degustacja, przejazdy na miejscu, bilet na spektakl w operze, ubezpieczenie KL i NNW. Dodatkowo płatne: bilet na spektakl w operze w klasie premium; dopłata za spektakl operowy.
 
  • Brak innych terminów tej oferty