Wyjazdy winiarskie

Polecamy najbliższe organizowane przez nas wyjazdy.

Weekend z Teatrem Starym w Krakowie

Kraków – Kazimierz – Dwór Sieraków
styczeń 2018

Kraków to miasto z teatrem związane niemal od zawsze. W mieście działa jedna z najsłynniejszych scen w Polsce – Narodowy Stary Teatr. Podczas dwóch dni chcemy przekazać niepowtarzalny nastrój królewskiego miasta przez pryzmat ludzi teatru – zarówno tych, którzy żyli tu i tworzyli przed laty, jak i kreujących polską scenę obecnie. Punktem kulminacyjnym będzie spektakl w Teatrze Starym, a doskonałym uzupełnieniem zwiedzanie Muzeum Teatru. Zapraszamy także na spacer krakowskimi zaułkami – szlakiem aktorów i znanych ludzi teatru. Obiecujemy, że i tym razem nie zabraknie dobrego wina i wyśmienitej kuchni.

 

Przysmaki znad rzeki Mekong

Wyprawa do Wietnamu i Kambodży
styczeń 2018

Ta egzotyczna wyprawa to prawdziwa uczta dla zmysłów. O Hanoi, Sajgonie, Zatoce Ha Long czy świątyni Angkor Wat słyszał każdy, zatem najwyższy czas odwiedzić je osobiście, spróbować lokalnej kuchni, oryginalnej i różnej dla każdego regionu, przespacerować się zaułkami miast, gdzie rzeką dryfują lampiony, przepłynąć przez centrum wioski na wodzie i zakupić szal na farmie jedwabników. Zapraszamy zatem w podróż, która łączy historię, przygodę i smak!

 

Wino i kultura żydowska

Kraków – Kazimierz – Dwór Sieraków
luty 2018

Już od początku swojego istnienia Kraków był nierozerwalnie związany z tradycją żydowską. W średniowieczu na podkrakowskim Kazimierzu osiedlali się przybyli z całej Europy żydowscy kupcy, artyści, poeci i myśliciele. Dzięki nim przez kolejne stulecia Kazimierz był ważnym ośrodkiem kultury i nauki. Dziś odwiedzają go turyści z całego świata, by poczuć niezapomniany klimat jednej z najlepiej zachowanych żydowskich dzielnic starej Europy. Zapraszamy do wspólnej wyprawy w świat kultury i tradycji. Doskonale pomogą nam w tym izraelskie wina, które będziemy degustować i poznawać podczas całego weekendu.

 

Opera i balet w Monachium

Carmen oraz Romeo i Julia
luty 2018

Monachium to obok Berlina i Drezna najważniejszy ośrodek muzyczny w Niemczech. Kojarzona na co dzień z piwem i kiełbaskami stolica Bawarii może poszczycić się jednym z najlepszych teatrów operowych w kraju oraz znaną na całym świecie Orkiestrą Bawarskiego Radia. Monachium to także słynne pinakoteki, w których wspólnie będziemy podziwiać dzieła Rembrandta, Dürera, Tycjana oraz znanych impresjonistów.

 

Wino w rytmie samby

Brazylia – Argentyna – Paragwaj
luty 2018

Brazylia kojarzy się z roztańczonym, pełnym gorących rytmów samby karnawałem oraz urzekającymi widokami Rio de Janeiro. Ten największy kraj Ameryki Południowej słynie z ciekawej kuchni, doskonałej kawy, a ostatnio również z fantastycznych win. Podczas wyprawy do Brazylii, oprócz wizyty w Rio de Janeiro, spędzimy kilka dni nad wodospadami Iguaçu, odwiedzimy najważniejszy brazylijski winiarski region Rio Grande do Sul. Na koniec zwiedzimy ukryte w dżungli ruiny jezuickich misji. Zapraszamy na pełną wrażeń wyprawę do Brazylii i Paragwaju!

 

Opera w Mediolanie

La Scala, Leonardo i wino
kwiecień 2018

Nie byłoby Włoch bez Mediolanu! To największe miasto Lombardii i całych Włoch północnych, spowite mgłami, które po opadnięciu odsłaniają widok na Alpy. Miasto, które od wieków dźwiga na swoich barkach włoską gospodarkę i jest jedynym miejscem Półwyspu Apenińskiego, gdzie dziś może zaistnieć młody artysta. Owiane aurą burżuazyjnej tajemniczości, kryje w sobie nie tylko dzieła Leonarda Da Vinci, ale przede wszystkim pokłady energii i nadziei wszystkich, którzy chcą tu czegoś dokonać. Odkryjcie z nami to przez wielu niedoceniane, pełne dumy i znaczenia miasto.

 

Podróż do serca Hiszpanii

Kastylia – La Mancha – Ribera Del Duero
kwiecień 2018

Zapraszamy na tygodniową podróż przez najważniejsze regiony winiarskie Kastylii. Odwiedzimy najbardziej znane bodegi należące do Grupo Yllera, Abadía Retuerta i Pesquera. Zwiedzimy położoną na Szlaku Świętego Jakuba Zamorę oraz pamiętającą czasy rzymskie Segowię. Dodatkowo odwiedzimy La Manchę, gdzie wędrować będziemy szlakiem słynnego Don Kichota; w cieniu wiatraków spróbujemy tamtejszych serów i win. Podczas pobytu Toledo towarzyszyć nam bohaterowie obrazów El Greca. Wieczory urozmaicone wędrówkami po malowniczych uliczkach starych, kastylijskich miasteczek na zawsze pozostaną w pamięci. Jedź z nami do Hiszpanii!

 

Wina i sery w Sandomierzu

Podróże z polskim winem
maj 2018

Sandomierz, którego historia sięga początków państwa polskiego, to pełne zabytków architektury, położone na malowniczej skarpie nad Wisłą miasto, gdzie zachowany średniowieczny układ urbanistyczny pozwala poczuć jego niezwykłą atmosferę. Teraz dzięki sprzyjającym warunkom w tutejsze okolice wracają winnice, odbudowując sandomierskie tradycje sprzed wieków. Proponujemy odwiedzić miasto w czasie festiwalu Czas Dobrego Sera, największej w Polsce imprezy skupiającej serowarów z całej Europy.

 

Toskania i Umbria

Florencja – San Gimignano – Siena – Montepulciano – Orvieto – Asyż
wrzesień 2018

Toskania jesienią jest niezapomniana! To kraina gęsto usiana renesansowymi miastami położonymi pośród winnic i cyprysów. Wśród nich znaleźć można zarówno malutką, pachnącą rozmarynem i bazylią Pienzę, jak i pełne zabytków Florencję oraz Sienę. Te dwa oblicza Toskanii dają nam to, czego najbardziej potrzebujemy szukając odpoczynku i szczęścia. Naszą wyprawę poszerzymy o pobyt w Umbrii, która mniej popularna wśród turystów urzeka autentycznością i spokojem. Zapraszamy do Włoch!

 

Winobranie w Słowenii

Goriška Brda – Lublana – Jeruzalem
wrzesień 2018

Ten niewielki kraj między Alpami i Adriatykiem kryje nie tylko zapierające dech w piersiach górskie pejzaże i urokliwe śródziemnomorskie miasteczka, ale także doskonałe wina, którymi zachwyca się świat. Zapraszamy do udziału w prawdziwym winobraniu w regionie Goriška Brda zwanym słoweńską Toskanią. W Styrii natomiast spróbujemy fenomenalnych białych win. Znajdziemy też czas na odwiedzenie największych w Europie jaskiń krasowych i na spacer po Lublanie – niewielkiej, ale niezwykle pięknej stolicy Słowenii.

 

Wino i Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Toronto – Niagara – Nowy Jork
październik 2018

Nowy Jork, artystyczna stolica świata, w której działają najważniejsi malarze, muzycy, literaci i kreatorzy mody. Poznaj z nami to niesamowite miasto. Posłuchaj największych śpiewaków w Metropolitan Opera. Poczuj atmosferę Manhattanu i Brooklynu. Przespaceruj się po Broadwayu i zrób zakupy na Piątej Alei. Tylko z nami będziesz miał okazję odwiedzić winnice w trzech regionach winiarskich położonych w stanie Nowy Jork oraz w kanadyjskim regionie Niagara. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzania Toronto.

 

Wino na końcu świata

Australia i Nowa Zelandia
listopad 2018

Wybierz się z nami w podróż na Antypody, by poznać przyjaznych ludzi, niezwykłe miejsca i wina, na punkcie których zwariował cały świat. Prócz shiraza i sauvignon blanc w Australii czeka na nas świetna kuchnia o europejskich i azjatyckich korzeniach. Znajdziemy też czas, by pogłaskać kangura i niedźwiadka koala.

 

Muzyka i wino w Tokaju

Festiwal Muzyczny w Tokaju
styczeń 2020

Co łączy carycę Katarzynę, Goethego, Paracelsusa i Ludwika XIV? Oczywiście tokaj! To cudowne słodkie wino, którym od wieków zachwycają się najwięksi tego świata. Dołącz do nich i poddaj się magii złotego nektaru. Wybierz się w podróż po tokajskich winnicach. Wyjazd będzie miał szczególny charakter, ponieważ równocześnie odbywa się Zempliński Festiwal, na który składa się wiele imprez muzycznych, organizowanych w winiarniach i zabytkowych wnętrzach. Zapraszamy na Węgry!

 

Operowy karnawał w Wiedniu

Weekend z muzyką i winem
styczeń 2020

Wiedeń to jedyna europejska stolica, która sama w sobie jest regionem winiarskim. Do najbliższych winnic można tu dojechać… tramwajem. Wiedeń to także jeden z najważniejszych w Europie ośrodków muzycznych. Koncerty Filharmoników Wiedeńskich czy operowe spektakle przyciągają do stolicy Austrii melomanów z całego świata. Odwiedź z nami cesarski Wiedeń i odkryj jego uroki. Sprawdź, jak smakuje tort u Sachera, spróbuj café mélange w ulubionej kawiarni Freuda i zjedz austriacki obiad w winiarni, która przed laty gościła Beethovena.

 

Berlin dla melomanów

Teatr Schillera oraz koncert Filharmoników Berlińskich
styczeń 2020

Berlin to dziś jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się stolic europejskich. To nie tylko siedziba polityków, ale przede wszystkim miasto wielu kontrastów, w którym można znaleźć wspaniałe muzea, wyśmienite restauracje i trzy teatry operowe. Stolica Niemiec od dziesięcioleci szczyci się najlepszą orkiestrą symfoniczną w Europie, a może nawet na świecie. Wybierz się z nami do Berlina i posłuchaj koncertu Filharmoników Berlińskich.

 

Szkocja - idealna whisky

Glasgow – Inverness – Stirling – Edynburg
styczeń 2020

Ta kilkudniowa podróż to doskonała okazja do poczucia prawdziwego ducha Szkocji z jej historią, kulturą oraz tradycjami. Naturalnie nie zabraknie tego, z czego kraina ta słynie na całym świecie – whisky. Odwiedzimy kilka renomowanych destylarni, gdzie degustacje prowadzone będą przez master of whisky. Znajdziemy też czas, by odwiedzić kilka średniowiecznych zamków i przespacerować się po zakątkach Glasgow i Edynburga. Wybierz się z nami i spróbuj znaleźć swoją idealną whisky.

 

Londyn operowy

Londyn - muzyka i sztuka
styczeń 2020

Londyn, miasto założone na rzymskiej osadzie z I wieku szybko stało się jednym z największych w Europie, w XVIII wieku prześcigając sam Paryż pod względem wielkości i znaczenia ekonomicznego. Obecnie stolica Wielkiej Brytanii to światowe centrum finansowe, a dla wielbicieli sztuki i muzyki miejsce, którego pominąć nie można. Zapraszamy do Royal Opera House, znanej przede wszystkim ze znakomitych przełomowych wystawień najsłynniejszych na świecie spektakli operowych i na West End, gdzie mieści się aż 40 teatrów, w których grane są najlepsze musicale.

 

Magiczny czas w Barcelonie

Cava – Penedès – Barcelona
styczeń 2020

Barcelona to jedno z ciekawszych miast Europy i ważny ośrodek muzyczny Półwyspu Iberyjskiego. Od wieków przyciąga artystów i literatów. Tu tworzyli Picasso, Dalí oraz Miró i niemal całe swoje życie spędził architekt-wizjoner Antoni Gaudí. Dziś miasto inspiruje takich artystów jak Woody Allen czy Carlos Ruiz Zafón – autor niezwykle popularnej powieści Cień wiatru. Okolice Barcelony słyną z wyjątkowych win, z cavą i doskonałymi prioratami na czele. Zapraszamy na magiczny czas w Barcelonie.

 

Między Dniestrem a Prutem - wina Mołdawii

Mołdawia – największe piwnice świata
styczeń 2020

Położona nad Dniestrem i Prutem Mołdawia pod względem produkcji wina zajmuje dwudzieste pierwsze miejsce. Wino pojawiło się tu jeszcze przez kolonizacją grecką i rzymską. Położone pod Kiszyniowem winiarnie słyną z największych na świecie piwnic, ciągnących się dziesiątkami kilometrów korytarzy, w których przechowuje się miliony butelek. Ale Mołdawia to także wykute w jaskiniach monastyry, w których mnisi żyją prawie tak samo jak 700 lat temu, kiedy się tu sprowadzili. To także piękne widoki i niezwykle gościnni gospodarze. Zapraszamy do Mołdawii.

 

Wielkie wina Hiszpanii

Rioja – Ribera del Duero – Rueda
styczeń 2020

Zapraszamy na tygodniową podróż przez najważniejsze regiony winiarskie Kastylii. Odwiedzimy najbardziej znane bodegi należące do Grupo Yllera, Abadía Retuerta i Grupo Pesquera oraz skosztujemy tamtejszych win. Zwiedzimy Burgos położone na Szlaku Świętego Jakuba oraz pamiętającą czasy rzymskie Segowię. Wieczory urozmaicone wędrówkami po malowniczych uliczkach starych, kastylijskich miasteczek na zawsze pozostaną w pamięci. Jedź z nami do Hiszpanii!

 

Portugalskie osobliwości

Madera – Lizbona – Alentejo
styczeń 2020

Alentejo to jeden z mniej znanych pod względem turystycznym regionów Portugalii, a niesłusznie, bo to kraina pełna zabytkowych miasteczek, wspaniałej kuchni i cudownych win, których każdy powinien spróbować. Win z Madery – czyli wyspy, na której panuje wieczna wiosna – reklamować nie trzeba. A do tego jeszcze dzień spędzony w Lizbonie...

 

Izrael – Nowy-Stary Świat

Jerozolima – Wzgórza Golan – Galilea
styczeń 2020

Wino na terenach dzisiejszego Izraela znane było już kilka wieków przed nastaniem naszej ery. Doskonale rozwijające się w czasach rzymskich winnice podupadły po opanowaniu tych terenów przez muzułmanów. Winogrodnictwo w Galilei i Judei odrodziło się dopiero w dziewiętnastym wieku. Stąd też, z enologicznego punktu widzenia, Izrael należy dziś do krajów Nowego Świata. Może to dziwić, gdy pomiędzy wizytami w nowoczesnych winiarniach odwiedza się miejsca i zabytki sprzed kilku tysięcy lat – takie jak Kafarnaum, Kana Galilejska czy Jerozolima. Ale taki właśnie jest dzisiejszy Izrael – pełen sprzeczności i kontrastów. Zapraszamy do udziału w wyjeździe, podczas którego połączymy nowoczesne winiarstwo z wielowiekową tradycją i historią.

 

Na szlaku primitivo

Apulia i Bazylikata
styczeń 2020

Południowe Włochy to królestwo smaków: pełnych słońca win, najlepszej na świecie mozzarelli, delikatnej oliwy i dojrzałych pomidorów. Apulia i Bazylikata oferują także wiele zaskakujących urodą miejsc. Odwiedzimy miasto jaskiń – Materę, przenocujemy w jedynych w swoim rodzaju domach jak z bajki czyli trullach, zagubimy w średniowiecznym labiryncie starego miasta w Bari. Towarzyszyć nam będzie nadmorska bryza, energetyczne słońce i serdeczni ludzie. I oczywiście primitivo – najsłodsze wśród wytrawnych win świata!

 

Tu narodziło się wino

Armenia – Gruzja – Azerbejdżan
styczeń 2020

Armenię i Gruzję śmiało można nazwać kolebką winiarstwa. Choć to w dzisiejszej Armenii, u stóp Araratu, Noe sadził pierwsze krzewy winorośli, wyjątkowe tradycje winiarskie kultywowane są do dziś w obu krajach, gdyż należące do nich ziemie niegdyś stanowiły jedność. Ale Gruzja i Armenia to nie tylko winiarstwo – to także górzyste tereny Kaukazu z ukrytymi wśród dolin monastyrami, których mury pamiętają początki naszej ery oraz dziką przyrodą i malowniczymi zakątkami. W tym roku program wycieczki poszerzyliśmy o Azerbejdżan – położone nad Morzem Kaspijskim państwo na styku Europy i Azji. Naprawdę warto się tam wybrać!

 

Wyprawa do Meksyku

Baja California – Tequila – Mexico City
styczeń 2020

Tajemniczy, pasjonujący Meksyk. Pełen nadal odkrywanych pamiątek po prekolumbijskich kulturach Majów i Azteków. Zachwycający wielobarwnymi miastami, kolorowymi strojami, różnorodną kuchnią i tequilą, która oczywiście najlepiej smakuje tam, gdzie powstaje. Poznaj z nami tę pełną kontrastów krainę. Spróbuj doskonałych win z Południowej Kalifornii, w której od trzech stuleci uprawia się winorośl. Przygotuj tradycyjny obiad z produktów, które wspólnie kupimy na targu w Mexico City. Ciesz się słońcem na karaibskich plażach półwyspu Jukatan. Zapraszamy do Meksyku!

 

Kalifornijski sen o winie

San Francisco – Napa Valley – Los Angeles
styczeń 2020

Kalifornia to dla wielu kraina, w której każdy może spełnić swoje marzenia. Od romantycznego San Francisco, przez malownicze okolice winiarskiej doliny Napa, do Los Angeles i słynnej fabryki snów. Zachodnie wybrzeże to także wspaniałe parki narodowe: Yosemite i Mariposa Grove. Dla miłośników winiarstwa Kalifornia to przede wszystkim kraina wina – najlepszego caberneta pod słońcem – spróbujcie go razem z nami. Zapraszamy!

 

Safari i wina Przylądka Dobrej Nadziei

Afryka Południowa i Zambia
styczeń 2020

Jakie wina pija się podczas safari? Czy Przylądek Dobrej Nadziei to koniec Afryki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają Państwo podczas kolejnej fascynującej wyprawy do jednego z najodleglejszych zakątków świata. Południowoafrykańskie wina i kuchnia niejednemu przypadną do gustu, a miłośników dzikiej przyrody z pewnością zachwyci safari w Zambii i Botswanie. Zapraszamy do Afryki.

 

Wino i herbata w barwach orientu

Indie: Agra – Jaipur – Mumbaj
styczeń 2020

Indie są jak kontynent. Nie tylko przez mnogość kultur, języków i religii. Także ze względu na zróżnicowanie klimatyczne. Na Półwyspie Indyjskim w tropikalnych strefach uprawia się najwspanialsze przyprawy świata. W położonym na wysokości pięciu tysięcy metrów regionie Karela zbiera się najdelikatniejsze listki herbaty, a w umiarkowanej strefie w regionie Nasik – powstają coraz lepsze wina. Zapraszamy w wakacyjną podróż, podczas której poznacie nie tylko kulturę i najważniejsze zabytki Indii, ale przede wszystkim poczujecie ich niepowtarzalny i niebywale zróżnicowany smak.

 

Sycylia – wyspa wina

Palermo – Marsala – Monreale
maj 2020

Sycylia położona jest niemal dokładnie pośrodku Morza Śródziemnego. Na wyspie przez tysiące lat przenikały się wpływy najważniejszych cywilizacji. Dziś niemal obok siebie spotkać możemy tu grecki teatr, rzymskie świątynie, normandzkie twierdze i bizantyjskie mozaiki. A wszystko to okraszone południowowłoskim charakterem. Zapraszamy do wspólnej podróży i skosztowania smaków tej słonecznej wyspy.

 

Długi weekend w Alzacji

W królestwie rieslinga
maj 2020

Alzacja to jedna z piękniejszych krain winiarskich w Europie. Położone wśród łagodnie opadających wzgórz średniowieczne miasteczka urzekają filigranową architekturą i zachwycają ilością kwiatów, których pełno tu na każdym kroku. A pomiędzy nimi ciągną się aż po horyzont winnice, w których rodzą się najlepsze białe wina we Francji. Ponadto wspaniała, niezwykle charakterystyczna kuchnia, łącząca wielowiekowe tradycje kulinarne z maestrią wykonania godną największych szefów haute cuisine.Zapraszamy na długi weekend do Alzacji – królestwa rieslinga!

 

Lubuski Szlak Wina

Najstarszy region winiarski w Polsce
czerwiec 2020

Wybierz się do jednego z najciekawszych regionów winiarskich w Polsce! Jedynego, w którym tradycje winiarskie trwają nieprzerwanie od wczesnego średniowiecza. Zielona Góra i okolice kryją niezliczoną ilość winiarskich tajemnic ukrytych w labiryntach piwnic, przedwojennych willach winiarzy i nowych winnicach. Odwiedź wraz z nami perłę w koronie lubuskich winnic – Pałac Mierzęcin, gdzie za wina odpowiada enolog z Kalifornii, a także największą sensację ostatniego sezonu – winnicę Turnau na północnych krańcach regionu. Spróbuj najlepszych win i syconych miodów, a przede wszystkim posłuchaj opowieści ludzi przepełnionych pasją.

 

Smaki i skarby Kujaw

Bydgoszcz – Toruń – Chełmno
czerwiec 2020

Zachęcamy do odwiedzenia podczas długiego weekendu trzech wyjątkowych miast położonych w Dolinie Dolnej Wisły. Zamieszkamy w Bydgoszczy, która ze względu na sporą ilość kanałów przecinających centrum zwana jest Polską Wenecją; w ostatnich latach znana jest również z doskonałego teatru Opera Nova. Odwiedzimy miasto Kopernika, w którym nadal żywa jest tradycja wypiekania pierników. Znajdziemy czas na degustację lokalnych specjałów: serów, chleba ze Stolna oraz win z miejscowych winnic. Sporą niespodzianką będzie Chełmno – rzadziej odwiedzane przez turystów jedno z najstarszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Polsce.

 

Wino na szlaku Katarów

Langwedocja-Roussillon
czerwiec 2020

Langwedocja-Roussillon – tajemnicza kraina na południowym krańcu Francji, ciągnąca się wzdłuż śródziemnomorskiego wybrzeża począwszy od szczytów Pirenejów po ujście Rodanu. W starożytności była silnie związana z Rzymem, zaś w wiekach średnich rozwinęła się tu bogata kultura oksytańska. Katarskie zamki i średniowieczne miasteczka z Carcassonne na czele. Kilometry pustych plaż i górskie szczyty w tle to tylko część atrakcji turystycznych. Legendarne Vins Doux Naturels z Roussillon to jedne z najwybitniejszych win słodkich Europy. Odkryj z nami nieznany smak południa Francji.

 

Wina nad pięknym modrym Dunajem

Morawy - Austria - Węgry
czerwiec 2020

Zapraszamy Państwa na wędrówkę szlakiem pereł architektury. Wpisane na listę UNESCO Wiedeń i Budapeszt – największe miasta CK Monarchii, opactwa Melk i Gottweig, region tokajski, czy zespół pałacowy w Valticach-Lednicach to tylko część z proponowanych przez nas miejsc, gdzie można poczuć ducha historii i zachłysnąć się geniuszem ludzkiego talentu. A pomiędzy nimi leżą malownicze winnice, w których czeka na Państwa prawdziwa uczta…

 

Lato na Korsyce

Wina z tajemniczej wyspy
lipiec 2020

Z burzliwej historii Korsyki najlepiej znamy fakt, że dała światu Napoleona Bonaparte. Ale ta francuska wyspa to przede wszystkim zapierające dech widoki na urwiste skały spadające wprost do krystalicznie czystych wód Morza Śródziemnego, rozległe plaże oraz pamiątki pozostawione przez kolejnych właścicieli Korsyki, jak rzymska osada w Alerii, czy genueńska cytadela w Calvi. Zwiedź z nami tamtejsze winnice i wypróbuj połączenia dwóch najlepszych na świecie kuchni: francuskiej i śródziemnomorskiej.

 

Opera nad Jeziorem Bodeńskim

Festiwal Operowy w Bregencji
sierpień 2020

Co roku w okolicach Bregencji, na wodach Jeziora Bodeńskiego powstaje monumentalna scena, na której przez wakacyjne miesiące przedstawiane jest wielkie widowisko operowe. Zapraszamy na letni weekend nad Jezioro Bodeńskie, w serce alpejskiej krainy win, serów i najwspanialszej muzyki.

 

Festiwal Operowy w Salzburgu

Mozart i Filharmonicy Wiedeńscy
sierpień 2020

Salzburga nie może ominąć żaden miłośnik muzyki. To tam urodził się i stawiał pierwsze kroki Wolfgang Amadeusz Mozart. To tam corocznie, od 1920 roku, odbywa się Festiwal Salzburski, największy letni festiwali muzyki i teatru w Europie, na który co roku zjeżdżają soliści z Wiednia, Mediolanu i Nowego Jorku. Umieszczone na liście UNESCO miasto słynie także z przepięknej barokowej starówki i licznych budowli sakralnych, dzięki którym nazywane jest Rzymem Północy. Odwiedź z nami Salzburg, jedno z najważniejszych centrów kulturalnych świata!

 

Łodzią przez Burgundię

Wypoczynkowy rejs luksusową barką po Kanale Burgundzkim
sierpień 2020

Średniowieczne i renesansowe zamki pamiętające czasy świetności Księstwa Burgundzkiego, legendarne winnice, wiekowe topole migoczące pośród budynków opactw, akwedukty, doskonałe kozie sery, wycieczki rowerowe… Wyjazd skierowany jest do grup przyjaciół i całych rodzin – na naszych specjalnie wyselekcjonowanych barkach znajdziecie Państwo wszystkie udogodnienia, również dla najmłodszych podróżników. Do zobaczenia w Burgundii – krainie chardonnay i pinot noir…

 

Burgundia dla dorosłych

Serce winiarskiego uniwersum
październik 2020

Wizyta, choćby krótka, w tym bodaj najważniejszym regionie winiarskim świata powinna należeć do obowiązków każdego amatora wina. To tu, na zboczach Złotego Stoku (Côte-d’Or), powstają przecież najdroższe i najwspanialsze wina, jakie człowiek jest w stanie stworzyć. A gdzie wspaniałe wino, tam też doskonała kuchnia, dobra zabawa, piękne krajobrazy i spokojne, wiejskie życie niemal w całości podporządkowane dwóm gwiazdom: pinot noir i chardonnay. Zapraszamy Państwa do krótkiej, ale intensywnej eksploracji burgundzkich piwnic pod opieką Michała Bardela, redaktora naczelnego magazynu „Czas Wina”.

 

Winnice Podkarpacia

Tu odrodziło się polskie wino
październik 2020

Podkarpacie to kolebka odradzającego się polskiego winiarstwa. Podczas kilku dni będziemy gościć w najważniejszych winnicach okolic Krosna i Jasła – w tym w winnicy Golesz, założonej przez Romana Myśliwca. W Dworze Kombornia odwiedzimy Salon Win Karpackich oraz skosztujemy czekolady, której smak inspirowany jest winem. Znajdziemy czas na spacer po średniowiecznych zaułkach Biecza oraz wizytę w pałacu w Łańcucie.

 

Tango i wino między oceanami

Chile – Argentyna – Urugwaj
listopad 2020

Korzystając z uroków południowoamerykańskiej wiosny odwiedzimy argentyńską stolicę winiarstwa Mendozę, zatańczymy tango w Buenos Aires, spróbujemy ciekawych lokalnych potraw w Montevideo, przeprawimy się przez Andy, a wszystko to przeplatane będzie degustacjami i opowieściami o winie…

 

Budapeszt przed świętami

Weekend z muzyką, dobrą kuchnią i winem
grudzień 2020

Mówi się, że Budapeszt to drugi Wiedeń. Faktycznie, dla wielu w nieznacznym stopniu ustępuje swojej starszej siostrze. Budapeszt zachwyca Dunajem i oświetlonymi nocą mostami. Melomanów przyciąga piękną operą i doskonałymi orkiestrami. W ostatnich latach stał się też mekką miłośników dobrej kuchni – i to nie tylko tej tradycyjnej węgierskiej. Dziś w stolicy Węgier można odwiedzić restauracje szczycące się rekomendacją przewodnika Michelin. I to wszystko chcemy Państwu pokazać. Zapraszamy do Budapesztu!

 

Drezno przed Świętami

Porcelana, opera i jarmark bożonarodzeniowy
grudzień 2020

Drezno to jedno z najpiękniejszych miast Środkowej Europy. Zazwyczaj kojarzy nam się ze wspaniałą barokową architekturą z epoki Wettinów oraz saską porcelaną, którą od czasów Augusta Mocnego tworzy się w pobliskiej Miśni. Jednym z symboli miasta jest Opera Sempera, która uznawana jest za ważniejszą scenę operową w Niemczech. Saksonia to także najdalej wysunięty na wschód niemiecki region winiarski, słynący z doskonałych białych win. Zapraszamy na kolejny wyjazd dla koneserów i melomanów. Do miasta porcelany, muzyki i wina.